Contour

Contour to austriacka marka produkująca wysokiej jakości foki skiturowe oraz akcesoria służące do ich pielęgnacji i montażu. Przeszło 40 lat tradycji to gwarancja najwyższej jakości produktów skiturowych.
10
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 10

na stronę

Foki do nart Contour pozwalają na idealne dopasowanie do potrzeb.

Marka posiada w swojej kolekcji niezwykle szeroki wybór fok narciarskich, które zaspokajają potrzeby narciarzy o różnym poziomie doświadczenia. Dla zawodowców optymalnym wyborem są bardzo szybkie foki moherowe Contour. Wykonane z naturalnych włókien, zachowują idealny stosunek przyczepności i poślizgu. Pozwalają na bardzo szybkie przemieszczanie się do góry, przez co są najczęściej użytkowane na zawodach oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na szybkim dotarciu do celu. W użytkowaniu turystycznym najlepiej spisują się foki z włosiem mieszanym, w których moher połączono z włóknami syntetycznymi. Dzięki temu uzyskano bardzo dobre trzymanie na podejściu oraz wysoką wytrzymałość, przez co foki będą dzielnie służyły podczas licznych wyjść w teren. Zarówno sportowe jak i turystyczne foki do nart cieszą się niezmienną popularnością od wielu lat

Innowacyjne rozwiązania i wszechstronność - Contour

Oprócz tradycyjnych fok klejowych, marka cały czas testuje i wprowadza coraz bardziej zaawansowane technologie, które dodatkowo zwiększają właściwości użytkowe fok. Owocem tych prac są między innymi foki adhezyjne. Zamiast klasycznego kleju zastosowano w nich specjalnie przygotowaną warstwę adhezyjną. To ona jest odpowiedzialna za odpowiednie przyleganie fok do nart, a jednocześnie jest znacznie bardziej komfortowa niż tradycyjny klej. Trudniej łapie zabrudzenia i znacznie łatwiej ją wyczyścić, aby przywrócić fokom pełną funkcjonalność. Foki skiturowe Contour są mocowane do nart za pomocą wielu różnych systemów, które można dobrać w zależności od ich kształtu, dzięki czemu nie będzie problemu z ich odpowiednim założeniem.