Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Climbing Technology Nimble Evo Set NY 12cm - orange/green

Ocena:
100% of 100
Cena promocyjna 64,80 zł Cena regularna 81,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 14,90 zł Szczegóły

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Climbing Technology Nimble Evo Set NY 12cm z niezwykle wytrzymałą i trwałą taśmą poliamidową to perfekcyjny ekspres do wspinaczki sportowej. Zaawansowane, kute na gorąco karabinki to połączenie najwyższej poręczności i ograniczania wagi. Całość dodatkowo zapewnia jeszcze lepsze pozycjonowanie dolnego karabinka, dzięki nowemu rozwiązaniu Fixit.

Marka CT należy do światowej czołówki producentów najwyższej klasy szpeju na świecie. Kolejna edycja ekspresów wspinaczkowych gwarantuje niesamowicie wysoki poziom funkcjonalności na drogach sportowych. Optymalne rozwiązanie dla wszystkich wspinaczy, którzy cały czas podnoszą swoje umiejętności i pokonują coraz trudniejsze przejścia. To po prostu wybór dla najbardziej ambitnych.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nowoczesny korpus posiada doskonale prezentujący się kształt, który jednocześnie służy zmniejszeniu wagi całości. Na zastosowanie profilu o kształcie T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości, pozwoliło wykorzystanie technologii kucia na gorąco. Umożliwia ona uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej precyzyjnych kształtów karabinków. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju. Całość wykonano oczywiście ze stopów lekkich. Fantastyczny wygląd i właściwości użytkowe zapewnia ponadto anodyzacja.

Wymiary karabinków sprawiają, że doskonale leżą w dłoni, dzięki czemu operowanie nimi to czysta przyjemność. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, który zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się palca podczas wpinania ekspresu. Dzięki temu cały proces zabiera sekundy i nawet w najtrudniejszych momentach można precyzyjnie wpiąć się w plakietkę. Dolny karabinek posiada idealnie wyprofilowany, gięty zamek, dzięki któremu lina niemal sama wpina się w karabinek, jedynie przy lekkiej pomocy wspinacza.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków.

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set NY 12 cm został wyposażony w wytrzymałą poliamidową taśmę o szerokości 16 mm. Całość wzbogacono również w nowość -zupełnie nową formę stringów. Fixit to gumowe zabezpieczenie odpowiednio pozycjonujące dolny karabinek i chroniące go przed niepożądanym obracaniem. Nowy kształt świetnie zabezpiecza też tasiemkę przed otarciami, znacznie przedłużając żywotność całego ekspresu.

Sportowy ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo Set NY 12 cm to jeden z najlepszych modeli w ofercie włoskiego producenta. Jeżeli cały czas zmierzasz do swojej życiówki, to model ten z pewnością ułatwi jej osiągnięcie.

CE 0333

UIAA

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged - zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Specyfikacja techniczna:
Długość taśmy
12 cm
12 cm
Karabinek gięty
Nimble Evo B
Nimble Evo B
Waga
ok. 105 g
ok. 105 g
Karabinek prosty
Nimble Evo S
Nimble Evo S
Patenty
Keylock, Fixit
Keylock, Fixit
Taśma
Poliamid 16 mm
Poliamid 16 mm
Wytrzymałość karab.
25.10.10 kN / 25.10.10 kN
25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy
---
---
Opinie klientów
5.0
1 opinia