top

Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 22cm x5 - orange/green

335,38 zł 409,00 zł
-18%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 22cm x5 pozwolą właściwie przygotować się na każdą drogę. Szczególnie jeśli zdecydujemy się, by spróbować wspinaczki górskiej. Wtedy będą nam potrzebne ekspresy wyposażone w dłuższą taśmę, co pozwoli na właściwe prowadzenie liny.

Ten zestaw posiada karabinki o właściwym prześwicie, który umożliwia efektywne wpinanie ekspresów w punkty oraz dopinanie do nich liny. Zastosowano tutaj taśmę dyneema, co pozwoliło na ograniczenie wagi całości. To materiał o świetnej relacji wytrzymałości do ciężaru. Ten zestaw to już połowa sukcesu na większość jurajskich dróg lub odpowiednie uzupełnienie sprzętu w góry.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nowoczesny korpus posiada doskonale prezentujący się kształt, który jednocześnie służy zmniejszeniu wagi całości. Na zastosowanie profilu o kształcie T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości, pozwoliło wykorzystanie technologii kucia na gorąco. Umożliwia ona uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej precyzyjnych kształtów karabinków. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju. Całość wykonano oczywiście ze stopów lekkich. Fantastyczny wygląd i właściwości użytkowe zapewnia ponadto anodyzacja.

Wymiary karabinków sprawiają, że doskonale leżą w dłoni, dzięki czemu operowanie nimi to czysta przyjemność. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, który zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się palca podczas wpinania ekspresu. Dzięki temu cały proces zabiera sekundy i nawet w najtrudniejszych momentach można precyzyjnie wpiąć się w plakietkę. Dolny karabinek posiada idealnie wyprofilowany gięty zamek, dzięki któremu lina niemal sama wpina się w karabinek, jedynie przy lekkiej pomocy wspinacza.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo Set DY 22 cm został wyposażony w lekką i niezawodną tasiemkę z Dyneemy, która pozwoli zaoszczędzić kilka gramów. Niezwykle przydatną nowością jest zupełnie nowa forma stringów. Fixit to gumowe zabezpieczenie odpowiednio pozycjonujące dolny karabinek i chroniące go przed niepożądanym obracaniem. Zupełnie nowa forma świetnie zabezpiecza też taiemkę przed otarciami, znacznie przedłużając żywotność całego ekspresu.

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 22 cm doskonale spisze się na drogach sportowych, gdzie zagwarantuje szybkie i precyzyjne wpinanie. Świetnie sprawdzi się również podczas częstego użytkowania.

Wymiary: ok. 10,2 x 6,2 cm

W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 22 cm.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Zielony
Płeć Unisex
Długość taśmy 22 cm
Karabinek gięty Nimble Evo B
Waga ok. 108 g (jedna sztuka)
Karabinek prosty Nimble Evo S
Taśma Dyneema
Wytrzymałość karab. 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy ---

Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 22cm x5 - orange/green - opinie klientów

0.0
0 opinie