Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 12cm - orange/green

Cena promocyjna 68,00 zł Cena regularna 85,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 14,90 zł Szczegóły

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 12cm to niezwykle wytrzymały, nowoczesny ekspres wspinaczkowy w którym udało się zachować niską wagę. Idealny do wspinaczki skałkowej i sportowych wyzwań.

Najlżejszy z serii sportowych ekspresów wspinaczkowych marki CT. Bazując na wieloletnim doświadczeniu włoski producent proponuje na zupełnie nową konstrukcję, która jest wprost skazana na sukces. Doskonale spisze się podczas pokonywania dróg wspinaczkowych onsight.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nowoczesny korpus posiada doskonale prezentujący się kształt, który jednocześnie służy zmniejszeniu wagi całości. Na zastosowanie profilu o kształcie T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości, pozwoliło wykorzystanie technologii kucia na gorąco. Umożliwia ona uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej precyzyjnych kształtów karabinków. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju. Całość wykonano oczywiście ze stopów lekkich. Fantastyczny wygląd i właściwości użytkowe zapewnia ponadto anodyzacja.

Wymiary karabinków sprawiają, że doskonale leżą w dłoni, dzięki czemu operowanie nimi to czysta przyjemność. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, który zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się palca podczas wpinania ekspresu. Dzięki temu cały proces zabiera sekundy i nawet w najtrudniejszych momentach można precyzyjnie wpiąć się w plakietkę. Dolny karabinek posiada idealnie wyprofilowany gięty zamek, dzięki któremu lina niemal sama wpina się w karabinek, jedynie przy lekkiej pomocy wspinacza.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo Set DY 12 cm został wyposażony w lekką i niezawodną tasiemkę z Dyneemy, która pozwoli zaoszczędzić kilka gramów. Niezwykle przydatną nowością jest zupełnie nowa forma stringów. Fixit to gumowe zabezpieczenie odpowiednio pozycjonujące dolny karabinek i chroniące go przed niepożądanym obracaniem. Zupełnie nowa forma świetnie zabezpiecza też taiemkę przed otarciami, znacznie przedłużając żywotność całego ekspresu.

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 12 cm doskonale spisze się na drogach sportowych, gdzie zagwarantuje szybkie i precyzyjne wpinanie. Świetnie sprawdzi się również podczas częstego użytkowania.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Specyfikacja techniczna:
Długość taśmy
12 cm
12 cm
Karabinek gięty
Nimble Evo B
Nimble Evo B
Waga
ok. 96 g
ok. 96 g
Karabinek prosty
Nimble Evo S
Nimble Evo S
Patenty
Keylock, Fixit
Keylock, Fixit
Taśma
Dyneema
Dyneema
Wytrzymałość karab.
25.10.10 kN / 25.10.10 kN
25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy
---
---
Opinie klientów
0.0
0 opinie