Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 12cm

55,25 zł 85,00 zł
35% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 12cm to niezwykle wytrzymały, nowoczesny model stworzony z myślą o wspinaczce sportowej.

Nimble Evo to najlżejszy z serii sportowych ekspresów wspinaczkowych marki CT. Bazując na wieloletnim doświadczeniu włoski producent proponuje na zupełnie nową konstrukcję, która jest wprost skazana na sukces. Doskonale spisze się podczas pokonywania dróg wspinaczkowych onsight.

Podstawę stanowią tutaj świetnie zaprojektowane karabinki Climbing Technology Nimble Evo. Nowoczesny korpus posiada doskonale prezentujący się kształt, który jednocześnie służy zmniejszeniu wagi całości. Na zastosowanie profilu o kształcie T i zachowanie bardzo wysokiej wytrzymałości, pozwoliło wykorzystanie technologii kucia na gorąco. Umożliwia ona uzyskiwanie jeszcze dokładniejszych i bardziej precyzyjnych kształtów karabinków. Odpowiednie wyprofilowanie krawędzi pozwala zmniejszyć zużycie liny czy taśm podczas ich eksploatacji wraz z karabinkiem. Wszystko to ma na celu zapewnienie wspinaczom maksymalnie lekkiego i niezawodnego szpeju. Całość wykonano oczywiście ze stopów lekkich. Fantastyczny wygląd i właściwości użytkowe zapewnia ponadto anodyzacja.

Wymiary karabinków sprawiają, że doskonale leżą w dłoni, dzięki czemu operowanie nimi to czysta przyjemność. Górny karabinek wyposażono w prosty zamek ze specjalnym profilowaniem, który zmniejsza ryzyko ześlizgnięcia się palca podczas wpinania ekspresu. Dzięki temu cały proces zabiera sekundy i nawet w najtrudniejszych momentach można precyzyjnie wpiąć się w plakietkę. Dolny karabinek posiada idealnie wyprofilowany gięty zamek, dzięki któremu lina niemal sama wpina się w karabinek, jedynie przy lekkiej pomocy wspinacza.

Standardem w karabinkach marki Climbing Technology jest już użycie zamka catch-free, czyli rozwiązania bezząbkowego. Dzięki niemu nie ma ryzyka zahaczenia o linę, taśmę czy szpejarkę. Wpinanie i wypinanie karabinka jest przez to płynne i pewne, niezależnie od warunków.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Nimble Evo Set DY 12 cm został wyposażony w lekką i niezawodną tasiemkę z Dyneemy, która pozwoli zaoszczędzić kilka gramów. Niezwykle przydatną nowością jest zupełnie nowa forma stringów. Fixit to gumowe zabezpieczenie odpowiednio pozycjonujące dolny karabinek i chroniące go przed niepożądanym obracaniem. Zupełnie nowa forma świetnie zabezpiecza też taiemkę przed otarciami, znacznie przedłużając żywotność całego ekspresu.

Ekspres Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 12 cm doskonale spisze się na drogach sportowych, gdzie zagwarantuje szybkie i precyzyjne wpinanie. Świetnie sprawdzi się również podczas częstego użytkowania.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny "ząbek", sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Nimble Evo B
Waga ok. 96 g
Karabinek prosty Nimble Evo S
Patenty Keylock, Fixit
Taśma Dyneema
Wytrzymałość karab. 25.10.10 kN / 25.10.10 kN
Wytrzymałość taśmy ---

Climbing Technology Nimble Evo Set Dyneema 12cm - opinie klientów

0.0
0 opinie