top

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set W-DY 12 cm - green

50,39 zł 62,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set W-DY 12 cm - grey/ green - to najlżejszy ekspres wspinaczkowy z tej serii. Zastosowanie karabinków z niezawodnym drucianymi zamkami i lekkiej taśmy Dyneema pozwoliło osiągnąć niską wagę przy pełnej funkcjonalności i komforcie operowania ekspresem.

Ekspres stworzony dla osób poszukujących niezawodnych rozwiązań, które sprawdzą się w trudnych warunkach, a także pozwalają zaoszczędzić cenne gramy. Idealne rozwiązanie do wspinaczki wielkościanowej. Całość pozostaje przy tym wyjątkowo poręczna. Model ten jest szczególnie chętnie wybierany przez zaawansowanych wspinaczy.

Podstawę każdego ekspresu stanowią karabinki. Tutaj zastosowano sprawdzone w akcji Climbing Technology Lime W. Podobnie jak najbardziej zaawansowane modele, wykonano go w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu zachowano idealny balans pomiędzy jego wagą i wytrzymałością. Korpusy karabinków mają bardzo klasyczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a operowanie całym ekspresem jest intuicyjne.

Zarówno górny, jak i dolny karabinek posiadają druciane zamki. Oprócz redukcji wagi, rozwiązanie to zmniejsza również ryzyko przypadkowego otwarcia zamka w momencie uderzenia karabinka o skałę. Ponadto zamki agrafkowe są znacznie bardziej wytrzymałe na zabrudzenie czy zamarznięcie, co jest szczególnie istotne podczas wspinaczki w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set W-DY 12 cm jest wykorzystje innowacyjne stringi. Opatentowany przez markę CT gumowy Fixit to pomysłowe i szalenie praktyczne rozwiązanie. Doskonale pozycjonuje dolny karabinek, zapobiegając jego przekręcaniu się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest na tyle duży, że chroni taśmę przed szybkim zużyciem w wyniku przetarcia o skały, zwiększając żywotność ekspresu. Zastosowane tasiemki z Dyneemy obniża znacznie wagę całego ekspresu.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set W-DY 12 cm to jeden z najbardziej niezawodnych modeli na rynku. Fantastyczne karabinki połączone taśmą Dyneema zagwarantują pełną funkcjonalność w najtrudniejszych warunkach na ścianie.

Długość całości: ok. 28,5 cm

Wymiary karabinków: ok. 9,9 x 5,5 cm

CE 0333 EN 566 (taśma) EN 12275:2013 – B (karabinki)

UIAA

Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Zielony
Płeć Unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Lime W
Waga ok. 83 g
Karabinek prosty Lime W
Taśma Dyneema 11 mm
Wytrzymałość karab. 24.8.8 / 24.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Lime Set W-DY 12 cm - opinie klientów

0.0
0 opinie