Zestaw ekspresów Climbing Technology Lime Set DY 12 cm - silver x 5

243,99 zł 304,99 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Zestaw ekspresów Climbing Technology Lime Set DY 12 cm - silver x 5 to propozycja włoskiej marki, w tradycyjnym srebrnym wydaniu. Dobry wybór dla osób kompletujących niezawodny zestaw szpeju do intensywnego użytkowania. Komplet ten jest często wybierany przez początkujących, jak również bardziej zaawansowanych wspinaczy.

Jeżeli właśnie zbliża się moment na odświeżenie posiadanego szpeju to ten komplet ułatwi Ci podjęcie decyzji. Jeden z prostszych, a przy okazji niezwykle wszechstronnych ekspresów marki CT w dużej ilości, wyposażony w taśmy o najczęściej używanej długości 12 cm, pozwoli szybko uzupełnić braki. Jeden z pierwszych wyborów początkujących miłośników tego sportu, który nie zrujnuje kieszeni, oferując jednocześnie wysoką jakość i pełną funkcjonalność. Ze względu na szeroką możliwość zastosowania, często wybierany jest również przez zaawansowanych miłośników wspinaczki do intensywnego użytkowania.

Podstawę każdego ekspresu stanowią karabinki. Tutaj zastosowano sprawdzony w akcji Climbing Technology Lime. Podobnie jak najbardziej zaawansowane modele wykonano go w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu zachowano idealny balans pomiędzy jego wagą i wytrzymałością. Korpusy karabinków mają bardzo klasyczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a operowanie całym ekspresem jest intuicyjne.

Górny karabinek posiada prosty zamek, natomiast dolny wyposażono w zamek gięty, który sprawia, że wpięcie w niego liny jest dziecinnie łatwe. Oba wyposażono oczywiście w bezząbkowy system Catch-Free, który sprawia, że wpinanie i wypinanie ekspresu nigdy nie było łatwiejsze.

Ważną zmianą w zestawie ekspresów Climbing Technology Lime Set DY 12 cm x 5 jest zastosowanie innowacyjnych stringów. Opatentowany przez markę CT gumowy Fixit to pomysłowe i szalenie praktyczne rozwiązanie. Doskonale pozycjonuje dolny karabinek, zapobiegając jego przekręcaniu się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest na tyle duży, że chroni taśmę przed szybkim zużyciem w wyniku przetarcia o skały, zwiększając żywotność ekspresu. Zastosowane tasiemki z Dyneemy obniża znacznie wagę całego ekspresu.

Długość całości: ok. 27,5 cm

Wymiary karabinków: ok. 5,5 x 9,8 cm

W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów wspinaczkowych Climbing Technology Lime Set DY z taśmą dyneema o długości 12 cm.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Climbing Technology Lime B
Waga ok. 95 g (1 sztuka)
Karabinek prosty Climbing Technology Lime S
Patenty Keylock, Fixit
Taśma Dyneema 11 mm
Wytrzymałość karab. 23.8.8 kN / 23.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Lime Set DY 12 cm - 5 pack - opinie klientów

5.0
1 opinia