Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Climbing Technology Lime Set Dyneema 12cm x5 NE - silver

Ocena:
100% of 100
Cena promocyjna 228,00 zł Cena regularna 285,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,90 zł Szczegóły

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Climbing Technology Lime Set Dyneema 12cm x5 to zestaw pięciu klasycznych ekspresów włoskiej marki w tradycyjnym, srebrnym wydaniu. Dobry wybór dla osób kompletujących niezawodny zestaw szpeju do intensywnego użytkowania. Komplet ten jest często wybierany przez początkujących, jak również bardziej zaawansowanych wspinaczy.

Jeżeli właśnie zbliża się moment na odświeżenie posiadanego szpeju to ten komplet ułatwi Ci podjęcie decyzji. Jeden z prostszych, a przy okazji niezwykle wszechstronnych ekspresów marki CT w dużej ilości, wyposażony w taśmy o najczęściej używanej długości 12 cm, pozwoli szybko uzupełnić braki. Jeden z pierwszych wyborów początkujących miłośników tego sportu, który nie zrujnuje kieszeni, oferując jednocześnie wysoką jakość i pełną funkcjonalność. Ze względu na szeroką możliwość zastosowania, często wybierany jest również przez zaawansowanych miłośników wspinaczki do intensywnego użytkowania.

Podstawę każdego ekspresu stanowią karabinki. Tutaj zastosowano sprawdzony w akcji Climbing Technology Lime. Podobnie jak najbardziej zaawansowane modele wykonano go w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu zachowano idealny balans pomiędzy jego wagą i wytrzymałością. Korpusy karabinków mają bardzo klasyczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a operowanie całym ekspresem jest intuicyjne.

Górny karabinek posiada prosty zamek, natomiast dolny wyposażono w zamek gięty, który sprawia, że wpięcie w niego liny jest dziecinnie łatwe. Oba wyposażono oczywiście w bezząbkowy system Catch-Free, który sprawia, że wpinanie i wypinanie ekspresu nigdy nie było łatwiejsze.

Ważną zmianą w kolejnej edycji ekspresu Climbing Technology Lime Set Dyneema 12 cm jest zastosowanie innowacyjnego stringa. Opatentowany przez markę CT gumowy Fixit to pomysłowe i szalenie praktyczne rozwiązanie. Doskonale pozycjonuje dolny karabinek, zapobiegając jego przekręcaniu się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest na tyle duży, że chroni taśmę przed szybkim zużyciem w wyniku przetarcia o skały, zwiększając żywotność ekspresu. Zastosowane tasiemki z Dyneemy obniża znacznie wagę całego ekspresu.

Długość całości: ok. 27,5 cm

Wymiary karabinków: ok. 5,5 x 9,8 cm

W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów Climbing Technology Lime Set Dyneema z taśmą o długości 12 cm.

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Długość taśmy
12 cm
12 cm
Karabinek gięty
Climbing Technology Lime B
Climbing Technology Lime B
Waga
ok. 95 g (1 sztuka)
ok. 95 g (1 sztuka)
Karabinek prosty
Climbing Technology Lime S
Climbing Technology Lime S
Patenty
Keylock, Fixit
Keylock, Fixit
Taśma
Dyneema 11 mm
Dyneema 11 mm
Wytrzymałość karab.
23.8.8 kN / 23.8.8 kN
23.8.8 kN / 23.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy
22 kN
22 kN
Opinie klientów
5.0
1 opinia