Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set M-DY 12 cm - green

50,39 zł 62,99 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set M-DY 12 cm - grey/green - to model łączący w sobie dwa karabinki z różnymi typami zamków, w efekcie czego uzyskano komfort wpinania, wysoką niezawodność i niską wagę. Dobry wybór dla wspinaczy poszukujących wszechstronnych rozwiązań.

Różnorodność sprzętu oferowanego przez markę CT sprawia, że każdy miłośnik wspinaczki znajdzie wśród oferowanych modeli te idealnie dopasowane do jego potrzeb. Stąd też powstała wersja ekspresu Lime wykorzystująca karabinki z prostym i drucianym zamkiem, aby możliwie najlepiej wykorzystać zalety obu tych rozwiązań. Całość doskonale spisze się podczas pokonywania dróg on-sight.

Podstawę każdego ekspresu stanowią karabinki. Tutaj zastosowano sprawdzone w akcji Climbing Technology Lime w wersjach S i W. Podobnie jak najbardziej zaawansowane modele wykonano je w technologii kucia na gorąco, dzięki czemu zachowano idealny balans pomiędzy wagą i wytrzymałością. Korpusy karabinków mają bardzo klasyczny kształt, dzięki czemu dobrze leżą w dłoni, a operowanie całym ekspresem jest intuicyjne.

Górny karabinek posiada prosty zamek, gwarantujący instynktowne wpinanie ekspresu zarówno w plakietkę, jak i linkę z kości wspinaczkowej. Wyposażono go oczywiście w bezząbkowy system Catch-Free, który sprawia, że nie haczy on o liny czy taśmy. Dolny karabinek posiada z kolei druciany zamek. Oprócz redukcji wagi, rozwiązanie to zmniejsza również ryzyko przypadkowego otwarcia zamka w momencie uderzenia karabinka o skałę. Ponadto zamki agrafkowe są znacznie bardziej wytrzymałe na zabrudzenie czy zamarznięcie, co jest szczególnie istotne podczas wspinaczki w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ekspres CT Lime Set M-DY 12 cm wykorzystuje innowacyjne stringi. Opatentowany przez markę CT gumowy Fixit to pomysłowe i szalenie praktyczne rozwiązanie. Doskonale pozycjonuje dolny karabinek, zapobiegając jego przekręcaniu się w najmniej odpowiednich momentach. Dodatkowo jest na tyle duży, że chroni taśmę przed szybkim zużyciem w wyniku przetarcia o skały, zwiększając żywotność ekspresu. Zastosowane tasiemki z Dyneemy obniża znacznie wagę całego ekspresu.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Lime Set M-DY 12 cm to niezawodne rozwiązanie, łączące w sobie łatwość wpinania dzięki karabinkowi z prostym zamkiem oraz wysoką niezawodność i lekkość dzięki karabinkowi drucianemu.

Wymiary: ok. 28 x ø 5,5 cm (1 sztuka)

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Każdy karabinek marki Climbing Technology jest przed opuszczeniem fabryki indywidualnie testowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, masz pewność, że używając go, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.

CE 0333 EN 566 (taśma) EN 12275:2013 – B (karabinki) UIAA

Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Climbing Technology Lime W
Waga ok. 89 g (1 szt.)
Karabinek prosty Climbing Technology Lime S
Patenty Keylock, Fixit
Taśma Dyneema 11 mm
Wytrzymałość karab. 23.8.8 kN / 24.8.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Lime Set M-DY 12 cm - opinie klientów

0.0
0 opinie