Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Climbing Technology Fly-Weight Pro Set 12cm x5 - red/gold

Ocena:
100% of 100
Cena promocyjna 290,40 zł Cena regularna 363,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Climbing Technology Fly-Weight Pro Set 12cm x5 to doskonały zestaw ultralekkich ekspresów wspinaczkowych jeśli planujesz wspinaczkę wielkościanową. Niska waga to często parametr decydujący o przydatności sprzętu na tego typu wyprawach. Parę gramów mniej w szpejarce to nieoceniona pomoc na najtrudniejszych odcinkach.

Doskonały zestaw zawierający pięć ekspresów, pozwalający szybko uzupełnić braki w szpeju każdego doświadczonego miłośnika wspinaczki. Ekspresy wspinaczkowe Climbing Technology Fly-Weight Pro Set powstały z potrzeby stworzenia jak najlżejszego, ale przy tym w pełni funkcjonalnego i wygodnego w obsłudze modelu.

Wykorzystano w nich dwa ultralekkie karabinki z drucianymi zamkami. Takie rozwiązanie zapewnia sprawne wpinanie liny, a także sprawia, że całość jest niemalże niewrażliwa na zabrudzenia czy zamarznięcie. Dodatkowo w momencie uderzenia o ścianę nie występuje efekt tzw. bezwładności (zamek nie otwiera się samoczynnie). Korpus karabinków to kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D. Pozwolił on na znaczne zredukowanie wagi karabinków. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego, przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości.

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Fly-Weight Pro Set został wyposażony w wytrzymałą taśmę dyneema, która pozwala zredukować wagę, bez znaczącego wpływu na wytrzymałość ekspresów. Tutaj też zastosowano string o innowacyjnym kształcie, czyli Fixit. Ten gumowy element chroni dolny karabinek przed niespodziewanym obracaniem się i zapewnia mu optymalną pozycję do wpięcia liny. Ponadto zapewnia taśmie ochronę przed szybkim przetarciem, dzięki czemu całość można dłużej bezpiecznie użytkować.

W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów Climbing Technology Fly-Weight Pro Set z tasiemką o długości 12 cm.

Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Jak każdy karabinek Climbing Technology, również Fly-Weight, został przetestowany obciążeniem podprogowym 12 kN. Dzięki temu, użytkownik może skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Długość taśmy
12 cm
12 cm
Karabinek gięty
ok. 90 x 53 mm
ok. 90 x 53 mm
Waga
---
---
Karabinek prosty
ok. 90 x 53 mm
ok. 90 x 53 mm
Patenty
---
---
Taśma
Dyneema 10mm
Dyneema 10mm
Wytrzymałość karab.
kN 23.7.8
kN 23.7.8
Wytrzymałość taśmy
22 kN
22 kN
Opinie klientów
5.0
1 opinia