top

Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm x5 - wht/gry

331,49 zł 389,99 zł
-15%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm x5 to zestaw pięciu wyjątkowo lekkich ekspresów o dłuższych taśmach. Dzięki temu rozwiązaniu szybko uzupełnisz braki w szpeju i będziesz mógł zdobywać wyższe ściany i pokonywać dłuższe drogi.

Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm x5  jest znakomitym zestawem, który przypadnie do gustu doświadczonym wspinaczom, szukającym jeszcze lżejszego sprzętu na dłuższe drogi. Bez względu na to, czy planujesz krótki wypad na kilka szybkich wejść, czy kilkudniową wyprawę na drogi wielowyciągowe dobrze dobrane ekspresy będą solidnym gruntem pod wspinaczkowe osiągnięcia. Ten zestaw ultralekkich ekspresów włoskiej marki powstał z myślą o wymagających wspinaczach, którzy chcą polegać na własnej asekuracji wysokiej jakości. 

Na ekspres Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm składa się kilka doskonale współpracujących ze sobą elementów. Pierwszy z nich to karabinek z prostym zamkiem Climbing Technology Aerial Pro S. Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi. W klasycznym zamku zastosowano system Catch Free (bezząbkowy), który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki) oraz ułatwia wpinanie się w plakietki. Lekkim modyfikacjom poddano kształt samego zamka, zmieniając ułożenie żłobień, co w konsekwencji umożliwia jego pewniejsze i łatwiejsze otwieranie w każdej sytuacji. Żłobienia best-grip po obydwu stronach zamka stanowią ten detal, który  docenisz w czasie trudnych wpinek. Rowki przy zamkach poprawiają przyczepność palców, dzięki czemu sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot.

Dolny karabinek to dobrze znany Climbing Technology Aerial Pro B. Także tutaj znajdziemy patent Catch Free, a karabinek został wykonany w technologii kucia na gorąco. Charakterystycznym elementem jest gięty zamek o ergonomicznym kształcie, który sprawia, że wpinanie w niego liny jest naprawdę intuicyjne. Klasyczne wymiary i ergonomiczne kształty zastosowanych karabinków, sprawiają, że ekspresy idealnie leżą w dłoni i łatwo się nimi manipuluje. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane są od sprzętu wspinaczkowego. Oba karabinki w każdym z ekspresów połączono wyjątkowo lekką taśmą Dyneema. Warto zwrócić uwagę na rozwiązanie problemu obracania się dolnego karabinka. Jest za to odpowiedzialny gumowy element o nazwie Fixit. Jego rozbudowana forma chroni również taśmę przed przycieraniem o skały, co często kończy się jej wymianą. Dzięki temu ekspres po wpięciu jest idealnie ustawiony, a jego żywotność znacząco wzrasta.

W skład zestawu wchodzi 5 ekspresów wspinaczkowych Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm.

Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17 cm x5 - najważniejsze cechy:

  • Długość całości: ok. 33,5 cm
  • Wymiary karabinków: ok. 10 x 5,2 cm
  • Bardzo lekka konstrukcja 
  • Solidne karabinki Aerial Pro S i B
  • Wykonane z Dyneemy
  • system Catch Free, który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy
  • Żłobienia best-grip ułatwiają chwytanie ekspresu
Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Jak każdy karabinek Climbing Technology, również modele Aerial Pro są indywidualnie testowane obciążeniem podprogowym 12 kN przed opuszczeniem fabryki. Dzięki temu, masz pewność, że używając ekspresu, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2E687
Kolor Biały
Płeć Unisex
Długość taśmy 17 cm
Karabinek gięty Aerial Pro B
Waga ok. 85 g (jedna sztuka)
Karabinek prosty Aerial Pro S
Taśma Dyneema 11 mm
Wytrzymałość karab. 23.9.8 kN / 23.9.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 17cm x5 - opinie klientów

0.0
0 opinie