Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial PRO Set DY 12cm

66,39 zł 82,99 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial PRO Set DY 12cm to kolejne wcielenie niezwykle cenionego, ultralekkiego modelu, złożonego z najwyższej jakości, kutych na gorąco karabinków. Niesamowicie niska waga to ogromna zaleta, którą najbardziej docenisz podczas wspinaczki tradowej.

Optymalnie dobrane ekspresy wspinaczkowe to podstawa każdej wyprawy w skały, niezależnie od tego czy jest to krótki wyjazd czy kilkudniowa wspinaczka na wielkiej ścianie. Z myślą o wszystkich zaawansowanych miłośnikach gór, którzy wspinają się na własnej asekuracji w biurach projektowych włoskiej marki powstały ultralekkie ekspresy, które pozwolą zaoszczędzić sporo wagi, przy utrzymaniu pełnej funkcjonalności. Seria ekspresów wykorzystujących karabinki CT Aerial Pro została poddana nieznacznym modyfikacjom, dzięki czemu zachowano ich niewątpliwe zalety, jakimi jest bardzo niska waga i fantastyczna wprost poręczność, dodatkowo zwiększając wygodę ich obsługi.

Na ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 12 cm składa się kilka doskonale współpracujących ze sobą elementów. Pierwszy z nich to karabinek z prostym zamkiem Climbing Technology Aerial Pro S. Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości. W klasycznym zamku zastosowano system Catch Free (bezząbkowy), który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki) oraz ułatwia wpinanie się w plakietki. Lekkim modyfikacjom poddano kształt samego zamka, zmieniając ułożenie żłobień, co w konsekwencji umożliwia jego pewniejsze i łatwiejsze otwieranie w każdej sytuacji. Żłobienia best-grip po obydwu stronach zamka stanowią ten detal który  docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Rowki przy zamkach poprawiają przyczepność palców, dzięki czemu sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot.

Dolny karabinek to dobrze znany Climbing Technology Aerial Pro B. Także tutaj znajdziemy patent Catch Free, a karabinek został wykonany w technologii kucia na gorąco. Charakterystycznym elementem jest gięty zamek o ergonomicznym kształcie, który sprawia, że wpinanie w niego liny jest naprawdę intuicyjne.

Klasyczne wymiary zastosowanych karabinków, sprawiają, że idealnie leżą w dłoni. Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię pozwalają na łatwe manipulowanie całym ekspresem. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane są od sprzętu wspinaczkowego.

Oba karabinki połączono wyjątkowo lekką taśmą do ekspresów z ultralekkiego włókna Dyneema. Istotną nowością jest rewolucyjne zmiany nastąpiły w kwestii stringa. Zupełnie nowe rozwiązanie to Fixit. Gumowy element ma za zadanie zapobiegać niechcianemu obracaniu się dolnego karabinka, ale jego rozbudowana forma chroni również taśmę przed przycieraniem o skały, co często kończy się jej przymusową wymianą. Dzięki temu ekspres po wpięciu jest idealnie ustawiony, a jego żywotność znacząco wzrasta.

Ultralekki ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial Pro Set Dyneema 12 cm to wybór profesjonalistów do wspinaczki wielkościanowej oraz górskiej, kiedy waga sprzętu ma kluczowe znaczenie. Seria ekspresów CT Aerial Pro została opracowana z myślą o nieco bardziej zaawansowanych wspinaczach kompletujących jak najlżejszy szpej na długie, sportowe drogi, stawiających jednak na pełnowymiarowe zamki i jak najwygodniejsze w obsłudze pełne zamki. Optymalnie dobrane karabinki gwarantują komfortowe wpinanie, a jednocześnie pozwalają znacznie obniżyć wagę całego zestawu ekspresów. AERIAL dzięki zaawansowanej geometrii "body" obydwu D-kształtnych karabinków, są nawet o 10% lżejsze od modeli o jednorodnej strukturze. 

Jak każdy karabinek Climbing Technology, również modele Aerial Pro są indywidualnie testowane obciążeniem podprogowym 12 kN przed opuszczeniem fabryki. Dzięki temu, masz pewność, że używając ekspresu, możesz skupić się wyłącznie na wspinaniu.

CE 0333 EN 12275:2013-B (karabinki) EN 566 (taśma)

UIAA

Wymiary całości: ok. 28,7 x 5,5 cm

Wymiary karabinka: ok. 9,8 x 5,5 cm

Catch-Free to specjalnie profilowane zakończenie zamka, które pozwala osiągnąć identyczny efekt jego blokowania jak klasyczny “ząbek”, sprawia jednak, że obsługa karabinka jest znacznie płynniejsza w momentach wpinania czy wypinania lin, taśm, repów, kości itp. Zamek Catch Free nie haczy się i nie utrudnia manipulacji sprzętowych.
Hot forged – zaawansowana technologia kucia na gorąco pozwala na uzyskiwanie bardziej dopracowanych i skomplikowanych kształtów karabinków, co przekłada się na możliwość obniżenia ich wagi, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej wytrzymałości. Metoda ta jest stosowana w topowych modelach karabinków.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Aerial Pro B
Waga ok. 83 g
Karabinek prosty Aerial Pro S
Patenty Keylock, Fixit
Taśma Dyneema 11 mm
Wytrzymałość karab. 23.9.8 kN / 23.9.8 kN
Wytrzymałość taśmy 22 kN

Climbing Technology Aerial PRO Set DY 12cm - opinie klientów

0.0
0 opinie