top

Climbing Technology Aerial Pro Set DY HC 12cm x6 - silver/hard coating

512,99 zł 569,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Zestaw ekspresów wspinaczkowych Climbing Technology Aerial Pro Set DY HC 12cm x6 doskonale spisze się podczas pokonywania najtrudniejszych dróg wspinaczkowych, gdzie wysoka jakość wykoania szpeju i jego niska waga pomogą Ci w realizacji swoich celów. Olbrzymia wytrzymałość karabinków i taśmy zapewni długie i bezproblemowe działanie zestawu, a wzbogacenie ekspresów o stabilizator Fixit zmaksymalizuje bezpieczeńśtwo podczas wspinaczki.

Ekspresy te idealnie spiszą się zarówno podczas doskonalenia swoich umiejętności na sztucznej ścianie, jak i podczas wyjazdów w skałki czy w góry wysokie. Wyposażone zostały w fantastyczne karabinki CT Aerial Pro, których konstrukcja jest niesamowicie poręczna i umożliwia wygodną obsługę jedną ręką.

Na ekspres wspinaczkowy Climbing Technology Aerial Pro Set DY HC 12cm x6 składa się kilka doskonale współpracujących ze sobą elementów. Pierwszy z nich to karabinek z prostym zamkiem Climbing Technology Aerial Pro S. Kuty na gorąco, wielopłaszczyznowy profil 3D, umożliwił znaczącą redukcję wagi. Ta nowa technologia kształtowania karabinków wydaje się być przyszłością w dążeniu do produkcji lżejszego sprzętu wspinaczkowego przy jednoczesnym podnoszeniu jego wytrzymałości. W klasycznym zamku zastosowano system Catch Free (bezząbkowy), który zapobiega przypadkowemu zaczepianiu się zamka o inny sprzęt wspinaczkowy (pętle, przyrządy, szpejarki) oraz ułatwia wpinanie się w plakietki. Lekkim modyfikacjom poddano kształt samego zamka, zmieniając ułożenie żłobień, co w konsekwencji umożliwia jego pewniejsze i łatwiejsze otwieranie w każdej sytuacji. Żłobienia best-grip po obydwu stronach zamka stanowią ten detal, który docenisz w czasie trudnych wpinek - wszędzie tam, gdzie pozycja ciała daleka jest od restowej, a zapas energii wyklucza walkę z ekspresem przy uprzęży. Rowki przy zamkach poprawiają przyczepność palców, dzięki czemu sprawnie chwycisz ekspres za górny karabinek, pewnie otworzysz zamek, wypniesz go ze szpejarki i wepniesz w przelot. Dolny karabinek to dobrze znany Climbing Technology Aerial Pro B-HC. Także tutaj znajdziemy patent Catch Free, a karabinek został wykonany w technologii kucia na gorąco. Charakterystycznym elementem jest gięty zamek o ergonomicznym kształcie, który sprawia, że wpinanie w niego liny jest naprawdę intuicyjne. Dodatkowo karabinek wykonany został w technologii Hard Coating (HC). Polega ona na pokryciu go specjalną anodowaną powłoką, dzięki czemu jego trwałość została znacząco zwiększona, a jego okres przydatności przedłużony został do maksimum

Klasyczne wymiary zastosowanych karabinków, sprawiają, że idealnie leżą w dłoni. Optymalizacja kształtu oraz dbałość o ergonomię pozwalają na łatwe manipulowanie całym ekspresem. Odpowiednie wzmocnienie krawędzi najbardziej narażonych na tarcie gwarantuje zachowanie maksymalnej trwałości i bezpieczeństwa, które wymagane są od sprzętu wspinaczkowego. Oba karabinki połączono wyjątkowo lekką taśmą Dyneema. Istotną nowością są rewolucyjne zmiany, które nastąpiły w kwestii stringa. Zupełnie nowe rozwiązanie to Fixit. Gumowy element ma za zadanie zapobiegać niechcianemu obracaniu się dolnego karabinka, ale jego rozbudowana forma chroni również taśmę przed przycieraniem o skały, co często kończy się jej przymusową wymianą. Dzięki temu ekspres po wpięciu jest idealnie ustawiony, a jego żywotność znacząco wzrasta.

W skład zestawu wchodzi 6 ekspresów wspinaczkowych Climbing Technology Aerial Pro Set DY HC 12cm

  • Symbol produktu: 2E687FLC0RCTSTP

 

Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 2E687FLC0RCTSTP
Kolor Szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Climbing Technology Outdoor - Carabiners and Quickdraws
Seria producenta Climbing Technology Aerial
Długość taśmy 12 cm
Karabinek gięty Aerial Pro B-HC
Waga ok. 84 g (1 sztuka)
Karabinek prosty Aerial Pro S
Taśma Dyneema
Wytrzymałość karab. Dyneema
Wytrzymałość taśmy 22 kN
Sezon 20/21

Climbing Technology Aerial Pro Set DY HC 12cm x6 - opinie klientów

0.0
0 opinie