Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Buty wspinaczkowe wiązane

Buty wspinaczkowe wiązane to modele stworzone dla osób, którym zależy na właściwym dopasowaniu butów do stopy. Jest ono możliwe dzięki systemowi sznurowania.
7
produkty
 1. Rozmiar 45
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
 1. -15%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Jett LU - grey/orange
  Buty wspinaczkowe Ocun Jett LU - grey/orange
  Już od 313,65 zł Cena regularna 369,00 zł
 2. -20%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU - blue
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU - blue
  Już od 263,20 zł Cena regularna 329,00 zł
 3. -20%
  Buty wspinaczkowe Ocun Oxi LU
  Buty wspinaczkowe Ocun Oxi LU
  Już od 351,20 zł Cena regularna 439,00 zł
 4. -20%
  Buty wspinaczkowe Ocun Crest LU - yellow
  Buty wspinaczkowe Ocun Crest LU - yellow
  Już od 223,20 zł Cena regularna 279,00 zł
 5. -20%
  Buty wspinaczkowe Ocun Diamond - yellow/grey
  Buty wspinaczkowe Ocun Diamond - yellow/grey
  Już od 447,20 zł Cena regularna 559,00 zł
 6. -35%
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU - blue/yellow
  Buty wspinaczkowe Ocun Strike LU - blue/yellow
  Już od 213,85 zł Cena regularna 329,00 zł
 7. -25%
  Buty wspinaczkowe Ocun Pearl LU - white/red
  Buty wspinaczkowe Ocun Pearl LU - white/red
  Już od 284,25 zł Cena regularna 379,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę

Buty wspinaczkowe wiązane – dla kogo?

Buty wspinaczkowe wiązane zaprojektowano dla osób, które ponad czas zakładania i zdejmowania butów wspinaczkowych stawiają na jak najlepsze dopasowanie buta do stopy. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu systemowi wiązania. Pozwala on na dokładne dowiązanie butów nawet, wtedy gdy w trakcie użytkowania staną się nieco obszerniejsze. Rozbijanie butów wspinaczkowych to nic nadzwyczajnego, dotyka niemal każdego. Buty potrafią powiększyć swoją objętość w granicach 0,5-1,5 rozmiaru. Wszystko zależy od tego w jaki sposób korzystamy z butów oraz z jakiego materiału zostały one wykonane. Najczęściej rozbijaniu podlegają buty wykonane ze skóry naturalnej, rzadziej te z syntetycznych włókien. Wybierając buty wspinaczkowe wiązane zyskujemy możliwość bardziej precyzyjnego dopasownia butów, nawet jeśli uległy one rozbiciu.

Buty wspinaczkowe wiązane, a buty na rzepy

Jak buty wspinaczkowe wiązane mają się do butów na rzepy? Jakie są zalety i wady tych dwóch rodzajów zapięcia? Buty wspinaczkowe wiązane oferują zdecydowanie lepsze dopasowanie wobec zmiany objętości jak i długości butów w trakcie ich użytkowania. Można w razie potrzeby nieco mocniej je dowiązać, by osiągnąć pożądany efekt. Buty na rzepy przede wszystkim szybko zakłada się i zdejmuje po ukończeniu drogi. Z tego powodu są one częstym wyborem stałych bywalców popularnych boulderowni. Sprawdzają się również w skałach, kiedy ze wspinacza stajemy się nagle asekurantem.

Buty wspinaczkowe wiązane – jakie?

Wśród butów wspinaczkowych wiązanych można znaleźć zarówno modele przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. W ofercie marki Ocun znajdują się wiązane buty o lekkiej asymetrii jak i bardzo asymetryczne propozycje dla doświadczonych wspinaczy. Takie rozwiązanie docenią zarówno jedni i drudzy użytkownicy. Początkujących ucieszy możliwość dopasowania butów, które w trakcie wspinania w ciągu sezonu się rozbiły. Natomiast doświadczone osoby stawiające na precyzję stawiania stóp na stopniach również docenią sznurowanie. Często producenci decydują się na wprowadzenie tego samego modelu w wersji na rzepy oraz wiązanej, z uwagi na to, iż jest to bardzo indywidualna kwestia.

Buty wspinaczkowe wiązane – marki w sklepie 8a.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również buty wspinaczkowe wiązane popularnych marek. Buty Scarpa, La Sportiva oraz Ocun, czyli jednym słowem pełen wybór spośród czołowych producentów. Większość modeli to bardziej zaawansowane propozycje o większej asymetrii, jednak również początkujące osoby znajdą tutaj coś dla siebie. Niezależnie od tego, który rodzaj asymetrii wybierzesz, znajdziesz u nas buty wspinaczkowe wiązane dla siebie. Scarpa to głównie buty stworzone do stawania na wielkich stopniach, La Sportiva ma już ugruntowaną pozycję na wspinaczkowym rynku, a Ocun zachwyca szerokim wachlarzem możliwości.

Poza butami wspinaczkowymi wiązanymi warto zdecydować się także na:

Linę wspinaczkową Przyrząd asekuracyjny Kask wspinaczkowy Uprząż wspinaczkową Karabinki wspinaczkowe