Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Buty wspinaczkowe wiązane

Buty wspinaczkowe wiązane to modele stworzone dla osób, którym zależy na właściwym dopasowaniu butów do stopy. Jest ono możliwe dzięki systemowi sznurowania.
7
produkty
 1. Producent La Sportiva
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
 1. -10%
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Testarossa NE - red/black
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Testarossa NE - red/black
  Już od 584,10 zł Cena regularna 649,00 zł
 2. -20%
  Damskie buty wspinaczkowe La Sportiva Miura - white/jade green
  Damskie buty wspinaczkowe La Sportiva Miura - white/jade green
  Już od 471,20 zł Cena regularna 589,00 zł
 3. -20%
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Miura - lime
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Miura - lime
  Już od 471,20 zł Cena regularna 589,00 zł
 4. -20%
  Damskie buty wspinaczkowe La Sportiva Kataki - mint/coral
  Damskie buty wspinaczkowe La Sportiva Kataki - mint/coral
  Już od 519,20 zł Cena regularna 649,00 zł
 5. -25%
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Kataki - ocean/sulphur
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Kataki - ocean/sulphur
  Już od 486,75 zł Cena regularna 649,00 zł
 6. -25%
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Genius - red/yellow
  Buty wspinaczkowe La Sportiva Genius - red/yellow
  Już od 524,25 zł Cena regularna 699,00 zł
 7. -30%
  Buty La Sportiva Testarossa - red/yellow
  Buty La Sportiva Testarossa - red/yellow
  Już od 440,30 zł Cena regularna 629,00 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę

Buty wspinaczkowe wiązane – dla kogo?

Buty wspinaczkowe wiązane zaprojektowano dla osób, które ponad czas zakładania i zdejmowania butów wspinaczkowych stawiają na jak najlepsze dopasowanie buta do stopy. Jest to możliwe dzięki odpowiedniemu systemowi wiązania. Pozwala on na dokładne dowiązanie butów nawet, wtedy gdy w trakcie użytkowania staną się nieco obszerniejsze. Rozbijanie butów wspinaczkowych to nic nadzwyczajnego, dotyka niemal każdego. Buty potrafią powiększyć swoją objętość w granicach 0,5-1,5 rozmiaru. Wszystko zależy od tego w jaki sposób korzystamy z butów oraz z jakiego materiału zostały one wykonane. Najczęściej rozbijaniu podlegają buty wykonane ze skóry naturalnej, rzadziej te z syntetycznych włókien. Wybierając buty wspinaczkowe wiązane zyskujemy możliwość bardziej precyzyjnego dopasownia butów, nawet jeśli uległy one rozbiciu.

Buty wspinaczkowe wiązane, a buty na rzepy

Jak buty wspinaczkowe wiązane mają się do butów na rzepy? Jakie są zalety i wady tych dwóch rodzajów zapięcia? Buty wspinaczkowe wiązane oferują zdecydowanie lepsze dopasowanie wobec zmiany objętości jak i długości butów w trakcie ich użytkowania. Można w razie potrzeby nieco mocniej je dowiązać, by osiągnąć pożądany efekt. Buty na rzepy przede wszystkim szybko zakłada się i zdejmuje po ukończeniu drogi. Z tego powodu są one częstym wyborem stałych bywalców popularnych boulderowni. Sprawdzają się również w skałach, kiedy ze wspinacza stajemy się nagle asekurantem.

Buty wspinaczkowe wiązane – jakie?

Wśród butów wspinaczkowych wiązanych można znaleźć zarówno modele przeznaczone dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników. W ofercie marki Ocun znajdują się wiązane buty o lekkiej asymetrii jak i bardzo asymetryczne propozycje dla doświadczonych wspinaczy. Takie rozwiązanie docenią zarówno jedni i drudzy użytkownicy. Początkujących ucieszy możliwość dopasowania butów, które w trakcie wspinania w ciągu sezonu się rozbiły. Natomiast doświadczone osoby stawiające na precyzję stawiania stóp na stopniach również docenią sznurowanie. Często producenci decydują się na wprowadzenie tego samego modelu w wersji na rzepy oraz wiązanej, z uwagi na to, iż jest to bardzo indywidualna kwestia.

Buty wspinaczkowe wiązane – marki w sklepie 8a.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziesz również buty wspinaczkowe wiązane popularnych marek. Buty Scarpa, La Sportiva oraz Ocun, czyli jednym słowem pełen wybór spośród czołowych producentów. Większość modeli to bardziej zaawansowane propozycje o większej asymetrii, jednak również początkujące osoby znajdą tutaj coś dla siebie. Niezależnie od tego, który rodzaj asymetrii wybierzesz, znajdziesz u nas buty wspinaczkowe wiązane dla siebie. Scarpa to głównie buty stworzone do stawania na wielkich stopniach, La Sportiva ma już ugruntowaną pozycję na wspinaczkowym rynku, a Ocun zachwyca szerokim wachlarzem możliwości.

Poza butami wspinaczkowymi wiązanymi warto zdecydować się także na:

Linę wspinaczkową Przyrząd asekuracyjny Kask wspinaczkowy Uprząż wspinaczkową Karabinki wspinaczkowe