top

Buty wspinaczkowe męskie

Buty wspinaczkowe męskie to podstawowy element, który pomoże Ci dotrzeć do ostatniego przechwytu, niezależnie czy wspinasz się w skałach, na sztucznej ścianie, wolisz drogi z liną czy krótkie, ale treściwe buldery.
Filtry (2)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolor
    oliwkowy
  2. Materiał cholewki
    Skóra + tkanina
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

  1. -35%
    Buty wspinaczkowe La Sportiva GeckoGym Vegan - olive/neon
    Buty wspinaczkowe La Sportiva GeckoGym Vegan - olive/neon
    w tym VAT 369,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 379,99 zł (-2%)
    Rekomendowana cena producenta 574,99 zł (-35%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

Wyczyść

Buty wspinaczkowe męskie to de facto najczęściej najbardziej uniwersalne, czy wręcz unisex’owe modele które w miarę zyskiwania popularności doczekują się węższych i lżejszych wersji dla Pań. Różnią się wówczas nie tylko wyglądem, ale i cechami technicznymi, które czynią je lepszymi na normalne, a czasem wręcz szerokie stopy, a także trwalszymi przy solidnym obciążeniu.

Męskie czyli jakie?

Różnice mogą być dosyć znaczące, a czasem jedynie subtelne i do wyczytania w specyfikacji technicznej modelu, jednak nie tylko o kolor tu chodzi (trudno jakikolwiek zresztą uznać za „męski”). Kwestie te zależne są od danego producenta i jego podejścia do tematu różnicowania modeli ze względu na płeć. Męskie buty wspinaczkowe zazwyczaj mają inny kształt, co najbardziej widoczne jest w przypadku tęgości całej cholewki i objętości pięty. Szersza, nieco wyższa, lepiej pasuje na większe stopy. Często też buty z oznaczeniem „Men’s” są bardziej sztywne aniżeli ich damski odpowiednik. Wynikać to może z nieco grubszej warstwy gumy na podeszwie, albo z doboru innej jej mieszanki (np. twardszej Vibram® XS Edge zamiast XS Edge 2), czy też z doboru innej śródpodeszwy skrytej wewnątrz buta. Wybór mocniejszych i ciut sztywniejszych materiałów sprawie, że męskie buty do wspinaczki są mniej elastyczne i lepiej wytrzymują duży, punktowy nacisk. Zapewnia to ważną korzyść w kategoriach wsparcia, ale i trwałości, jako, że poszczególne elementy konstrukcyjne buta są lepiej przygotowane na potencjalnie większe (nawet i o kilkadziesiąt kilogramów) obciążenie.

Męskie buty wspinaczkowe - na szeroką stopę i nie tylko

Tęgość stóp nie zawsze idzie w parze ze wzrostem czy wagą. Może i Adam Ondra ma tak wąskie stopy, że wybiera Miury w wersji dla kobiet, ale inny wspinacz, o identycznej posturze może mieć problem z wbiciem się w większość standardowych modeli. Dlatego też, producenci w swej szerokiej ofercie przewidzieli zarówno męskie buty wspinaczkowe na szeroką stopę, jak i na zupełnie standardową oraz całkiem wąską. Nie zawsze chodzić musi tylko o tęgość, czasem powodem będzie charakterystyczne ustawienie palców. Tak zwana stopa rzymska czy grecka, gdzie to nie paluch jest najbardziej wysuniętym do przodu lecz mniejsze palce, zdecydowanie lepiej czuć się będzie w cholewce poszerzonej.