top

Buty wspinaczkowe damskie

Damskie buty wspinaczkowe to prawdziwa podstawa w tym sporcie. Dbają one o naszą wygodę i bezpieczeństwo na każdym stopniu, pozwalają pokonywać kolejne stopnie trudności i osiągać życiowe wyniki.
Zobacz jako Siatka Lista

50 Produkty

 1. -20%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Tenaya Iati
  Buty wspinaczkowe Tenaya Iati
  539,99 zł 679,99 zł
 2. -19%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Tenaya Oasi
  Buty wspinaczkowe Tenaya Oasi
  529,99 zł 659,99 zł
 3. -21%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe damskie Tenaya Ra Woman
 4. -20%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Tenaya Arai
  Buty wspinaczkowe Tenaya Arai
  399,99 zł 499,99 zł
 5. -20%
  Nowy
  Buty wspinaczkowe Tenaya Mastia
  Buty wspinaczkowe Tenaya Mastia
  589,99 zł 739,99 zł
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

50 Produkty

Wyczyść

Buty wspinaczkowe damskie różnią się nie tylko wyglądem, ale i cechami technicznymi, które czynią jej jeszcze skuteczniejszymi i zwyczajnie lepszymi. Różnice mogą być dosyć znaczące, a czasem jedynie subtelne i do wyczytania w specyfikacji technicznej modelu. Kwestie te zależne są od danego producenta i jego podejścia do tematu różnicowania modeli ze względu na płeć. Damskie buty wspinaczkowe zazwyczaj mają inny kształt, co najbardziej widoczne jest w przypadku tęgości całej cholewki i objętości pięty. Węższa, nieco niższa, lepiej pasuje na smukłe i bardzo wąskie stopy. Często też buty z oznaczeniem „Women’s” są mniej sztywne aniżeli ich męski odpowiednik. Wynikać to może z nieco cieńszej gumy na podeszwie, albo z doboru innej jej mieszanki (np. miększej Vibram® XS Grip 2 zamiast XS Edge), czy też z doboru innej śródpodeszwy skrytej wewnątrz buta. Wybór lżejszych czy cieńszych materiałów sprawie, że damskie buty do wspinaczki są bardziej elastyczne i lepiej dopasowują się do różnego rodzaju kształtu chwytów wspinaczkowych - nawet wtedy gdy wywierany jest na nie mniejszy nacisk. Zapewnia to ważną korzyść w kategoriach komfortu i ogólnie sprawia, że ​​są wygodniejsze niż ten sam model dla mężczyzn, albo też, równie skuteczne pomimo niższych sił wynikających z niższej wagi.

Damskie buty wspinaczkowe - nie tylko dla kobiet!

Tak jak kobiety nie muszą wybierać stricte damskich modeli, tak buty wspinaczkowe damskie znajdują też uznanie pośród mężczyzn. I nie powinno to nikogo dziwić, szczególnie, że ambasadorem takich wyborów jest nie kto inny, jak sam Adam Ondra. Jeśli celem nadrzędnym produkowania kilku wersji danego buta jest danie możliwości idealnego dopasowania i perfekcyjnego wpasowania się w gusta, to trudno dziwić się gdy mężczyźni o wąskich stopach, nie lubujący się w twardej gumie, wybierają damskie buty wspinaczkowe. Zdjęcia Adama w charakterystycznych niebieskich Miurach to nie manipulacja (tak samo zresztą jak jego przejścia w 2 różnych butach na prawej i lewej stopie) - to dowód na to, że buty wspinaczkowe dla kobiet naprawdę są inne.