top

Buty trailowe Salomon Speedcross Vario 2 - navy blazer/nautical blue

489,00 zł
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Rzeczywiste pomiary pobrane przez pracowników sklepu 8a.pl
Rozmiar EU 41 1/3 42 42 2/3 43 1/3 44 44 2/3 45 1/3 46 46 2/3 47 1/3
Rozmiar UK 7,5 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5 12
Całkowita długość wkładki (cm) 26,6 27,1 27,7 27,9 28,3 28,8 29,2 29,4 29,9 30,4
Na stopę ok. (cm) 26,1 26,6 27,1 27,4 27,8 28,3 28,7 28,9 29,4 29,9
Jak mierzyć buty?

Wyciągnij wkładki z już posiadanych butów i porównaj z rzeczywistymi wymiarami tego moduleu pobranymi przez nas. Następnie zmierz długość stopy i sprawdź, który rozmiar sugerujemy.

Wkładki mierzymy metrem krawieckim. Zwróć uwagę na okolice pięty. Jesli wkładka jest tam płaska to metrówkę ściśle przykładamy do powierzchni (A1). Kiedy tył jest mocno profilowany (wygięty ku górze) to długość mierzymy niejako "w powietrzu" (A2).

Teraz załóż odpowiednią skarpetę.Postaw stopę na podłodze i piętę dosuń do ściany. Koniecznie mocno obciąż stopę (nie siedź!) i rozprostuj wszystkie palce. Zaznacz najdalej wysuniętu punkt (B), a następnie zmierz tak określoną długość.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocna a wybór jak najbardziej trafiony. Pamiętaj, że pomimo wspólnych starań, aby pomiary były precyzyjne mogą zdarzyć się kilkuprocentowe rozbieźności wynikające z metody pomiaru, ułożenia produktu .tp. Dane traktuj orientacyjnie i jako podstawę do oceny "przeskoków" pomiędzy kolejnymi rozmiarami.

Buty trailowe Salomon Speedcross Vario 2 to model w którym zastosowano nieco bardziej wytrzymałą mieszankę gumy, który wyśmienicie sprawdza się na twardych podłożach. Optymalny wybór na skaliste ścieżki i szlaki.

Buty powstałe na bazie odnoszącego niezwykle duże sukcesy modelu Speedcross. Wersja Vario 2 to nieco łagodniejsze wcielenie tych butów. Odróżniają się między innymi zastosowaniem tradycyjnego systemu wiązania, a także innej mieszanki gumy w podeszwie. Dzięki temu uzyskano obuwie, które wyśmienicie sprawdza się na twardszych podłożach – skałach, kamieniach, a nawet w mieście.

Model ten posiada świetnie dopracowaną cholewkę o wyglądzie charakterystycznym dla całej serii obuwia Salomon Speedcross. Całość posiada umiarkowaną wagę dzięki zastosowaniu w głównych panelach lekkiej siateczki. Zapewnia ona bardzo dobrą wentylację, a jednocześnie dobrze chroni przed dostawaniem się do środka drobnych kamyczków. Kluczowe miejsca, a w szczególności przód buta, zostały dodatkowo wzmocnione. Dzięki temu cholewka zapewnia optymalną wytrzymałość w terenie. Cała konstrukcja cholewki powstała w technologii Sensifit™. Pozwala ona na optymalne przekazywanie wszelkie sił i naprężeń z cholewki do śródpodeszwy. Dzięki temu but doskonale obejmuje nogę i zapewnia bardzo dobrą stabilność. W butach zastosowano tradycyjne sznurówki, które pozwalają optymalnie dopasować cholewkę do stopy.

Buty terenowe Salomon Speedcross Vario 2 posiadają dość rozbudowaną śródpodeszwę. Zastosowanie grubej warstwy wtryskiwanej pianki EVA zapewnia skuteczną amortyzację wstrząsów zarówno na miękkim, jak i twardszym podłożu. Pozwala to na bardziej komfortowe przemieszczanie się niezależnie od pokonywanego terenu. Dodatkowo w butach zastosowano konstrukcję Lightweight Muscle, która przy niskiej wadze zapewnia duża dynamikę oraz precyzję poruszania się po szlaku.

Elementem zdecydowania wyróżniającym buty Salomon Speedcross Vario 2 z całej serii jest zastosowana w nich podeszwa. Model ten to Wet Traction Contagrip®, w którym użyto nieco bardziej wytrzymałej mieszanki gumy. Wpływa to na mniejsze zużycie na twardych nawierzchniach, takich jak skały, kamienie, a nawet asfalt. Pozwoli to na dłuższe i bardziej komfortowe użytkowanie butów. Dodatkowo zastosowano bardziej gęsty bieżnik, niż w przypadku pozostałych modeli z serii Speedcross, przez co zwiększono przyczepność na gładkich nawierzchniach. Całość posiada jednak lekko agresywny charakter, dzięki czemu po zejściu z utwardzonej ścieżki nie musimy obawiać się nagłej utraty trakcji. Całość doskonale sprawdza się w płaskim terenie, jak i na podbiegach oraz podczas zbiegania.

Buty Salomon Speedcross Vario 2 to niezwykle wszechstronny model, który przez miłośników marki użytkowany jest w wielu zastosowaniach. W terenie oferuje niezrównaną przyczepność i precyzję poruszania się, ale jest także z chęcią wykorzystywany do codziennego użytkowania, kiedy nie chcesz rezygnować z wygody i sportowego charakteru obuwia marki Salomon.

Salomon Speedcross Vario 2 najważniejsze cechy:
  • Model świetnie sprawdzający się na twardszych nawierzchniach;
  • Sprawdzona konstrukcja zapewniająca stopie dużą stabilność;
  • Cholewka wykonana z gęstej siateczki oraz syntetycznych wzmocnień;
  • Tradycyjny system sznurowania pozwala na precyzyjne dopasowanie buta;
  • Wzmocnienie przedniej części buta świetnie spisujące się w terenie;
  • Technologia Sensifit™ oferuje doskonałą stabilizację stopy, optymalnie przekazując naprężenia z cholewki do śródpodeszwy;
  • Śródpodeszwa wykonana z wtryskiwanej pianki EVA oferującej dobrą amortyzację;
  • Podeszwa Salomon Wet Traction Contagrip® o nieco mniej agresywnym bieżniku;
  • Specjalna mieszanka gumy zapewnia zwiększoną wytrzymałość na twardym podłożu.

Contagrip® to opracowywane przez markę Salomon podeszwy charakteryzujące się fantastycznymi właściwościami terenowymi. Optymalny dobór głębokości bieżnika, jego kształtu oraz układu, a także specjalna mieszanka gumy są dopasowywane do przeznaczenia butów. Buty trailowe są wyposażane w najbardziej agresywne podeszwy Salomon Contagrip®, aby jak najlepiej sprawdzały się podczas szybkiego pokonywania zróżnicowanego terenu górskiego. Z kolei obuwie o większej wszechstronności posiada najczęściej podeszwy o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie, dzięki czemu lepiej spisuje się na twardych nawierzchniach.
Quicklace™ to system szybkiego wiązania stosowany przez markę Salomon w specjalistycznym obuwiu technicznym. Sznurówki zastąpione są w nim przez wytrzymałą linkę ze stoperem. Wystarczy ją odpowiednio dociągnąć, aby cała cholewka szybko dopasowała się do stopy. System Quicklace™ oferuje pewne trzymanie nawet w czasie pokonywania długich dystansów. Dodatkową zaletą jest błyskawiczne zakładanie i zdejmowanie butów oraz możliwość ich szybkiego dopasowania na szlaku.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Granatowy
Płeć Męskie
Kolekcja producenta Salomon Footwear Running
Seria producenta Salomon Cross
Waga (jednego buta) ok. 302 g (rozm. 42)
Drop 10 mm
Głebokość bieżnika ok. 5 mm
Amortyzacja Dobra
Podłoże Skały / kamienie
Przeznaczenie Treningowe + startowe
Cholewka Siateczka, syntetyczne wzmocnienia
Membrana ---
Podeszwa Salomon Wet Traction Contagrip®
Podszewka Siateczka
Śródpodeszwa Wtryskiwana pianka EVA
Wzmocniony przód V

Buty trailowe Salomon Speedcross Vario 2 - navy blazer/nautical blue - opinie klientów

5.0
1 opinia