Buty trailowe męskie Merrell Bare Access XTR - peacoat

345,59 zł 479,99 zł
28% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Rzeczywiste pomiary pobrane przez pracowników sklepu 8a.pl
Rozmiar EU 41 41,5 42 43 43,5 44 44,5 45 46 46,5 48
Długość wkładki ok. (cm) 25,5 25,7 26,5 27 27,3 27,5 28,4 28,5 28,7 29,2 30,2
Na stopę ok. (cm) 25 25,2 26 26,5 26,8 27 27,9 28 28,2 28,7 29,7
Jak mierzyć buty?

Wyciągnij wkładki z już posiadanych butów i porównaj z rzeczywistymi wymiarami tego moduleu pobranymi przez nas. Następnie zmierz długość stopy i sprawdź, który rozmiar sugerujemy.

Wkładki mierzymy metrem krawieckim. Zwróć uwagę na okolice pięty. Jesli wkładka jest tam płaska to metrówkę ściśle przykładamy do powierzchni (A1). Kiedy tył jest mocno profilowany (wygięty ku górze) to długość mierzymy niejako "w powietrzu" (A2).

Teraz załóż odpowiednią skarpetę.Postaw stopę na podłodze i piętę dosuń do ściany. Koniecznie mocno obciąż stopę (nie siedź!) i rozprostuj wszystkie palce. Zaznacz najdalej wysuniętu punkt (B), a następnie zmierz tak określoną długość.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocna a wybór jak najbardziej trafiony. Pamiętaj, że pomimo wspólnych starań, aby pomiary były precyzyjne mogą zdarzyć się kilkuprocentowe rozbieźności wynikające z metody pomiaru, ułożenia produktu .tp. Dane traktuj orientacyjnie i jako podstawę do oceny "przeskoków" pomiędzy kolejnymi rozmiarami.

Buty trailowe męskie Merrell Bare Access XTR przeznaczone są na szybkie biegi po szlakach o umiarkowanym charakterze. Doskonale sprawdzą się na treningu w łatwym terenie górskim oraz na parkowych ścieżkach, co nadaje mu pewnej wszechstronności. Model skierowany jest do osób rozpoczynających bieganie bardziej zaawansowane, ale pozwala utrzymać jednocześnie odpowiednią dynamikę.

Wysokość podeszwy wynosząca 14,5 mm to bezpieczny wybór na początek sportowej przygody, gdy dopiero poznajesz temat biegania ze śródstopia. Ten but po prostu sprawdzi się kiedy musisz stopniowo przyzwyczajać się do nowej formy poruszania się w terenie. To w połączeniu z jego optymalną amortyzacją sprawi, że zyskasz bezpieczeństwo i maksymalną przyjemność z biegania.

Buty trailowe męskie Merrell Bare Access XTR dlatego, że będą wykorzystywane w chwilach maksymalnego wysiłku, mają cholewkę opierającą się na panelach siateczkowych. Jest ich całkiem sporo, dlatego wokół stóp zachowasz odpowiednią cyrkulację powietrza, która jest niezbędna w trakcie biegania. Ograniczy ona przegrzewanie do tego stopnia, że nie będzie ono nadmierne, więc ryzyko szybkiego przemęczenia spadnie. Dodatkowo syntetyczne materiały jak i panele wentylacyjne lepiej zarządzają wilgocią, dlatego wnętrze butów biegowych Merrell szybciej wysycha. Dodatkowo na cholewce znajdują się wzmocnienia z tworzywa TPU nadające temu modelowi sztywności. Są one tutaj w postaci szkieletu, który okala buty trailowe męskie Merrell Bare Access XTR, stabilizując w nich stopy.

Ten model ma konstrukcję Barefoot, która pozwala na wyczucie pracy swojej stopy, co w bieganiu minimalistycznym jest niezwykle istotne. To w zestawieniu z konstrukcją butów czyni je idealnymi do pierwszych prób z tą metodą biegania. Całość wymusza poniekąd na biegaczu lądowanie na śródstopiu, jednak dodatek pianki EVA czyni ten proces łagodniejszym. Jej amortyzacja wspiera śródpodeszwę, więc wstrząsy związane z biegiem nie będą tak duże, co szczególnie na początku okaże się praktyczne.

Buty trailowe męskie Merrell Bare Access XTR mają także technologię FLEXconnect™ łączącą śródpodeszwę z podeszwą i odpowiadającą za efektywniejsze przetaczanie stopy, co zapewnia zwinność i stabilność w zróżnicowanym terenie. W tym modelu wykorzystano podeszwę Vibram® TC5+ włoskiej marki docenianej za wysoką jakość wykonania i funkcjonalność na całym świecie. Specjalna mieszanka gumy zwiększa przyczepność butów Merrell Bare Access XTR do pokonywanego podłoża.

Buty Merrell Bare Access XTR – najważniejsze cechy:

  • Cholewka butów wykonana ze szkieletu z tworzywa TPU oraz siateczkowych paneli;
  • TPU zwiększa trwałość całej konstrukcji, więc zniesie ona biegowe naprężenia;
  • Siateczka i syntetyczne materiały oferują skuteczną cyrkulację powietrza, a więc ochronę przed nadmiernym przegrzewaniem;
  • Szybkoschnące materiały sprawnie przechwytują i odprowadzają wilgoć;
  • Minimalistyczna konstrukcja Barefoot to drop wynoszący 0 i anatomiczne dopasowanie do stopy;
  • Klasyczny system wiązań zachowa stabilność butów na stopach;
  • Zintegrowana wkładka;
  • Pianka EVA w śródpodeszwie oferuje równomierne rozłożenie energii powstających w trakcie biegu;
  • Łączenia FLEXconnect™ zapewniają zwinność i stabilność w zróżnicowanym terenie oraz usprawniają przetaczanie stopy;
  • Podeszwa Vibram® TC5+ o świetnej przyczepności do podłoża oraz stabilizacji dla wygodniejszego kroku;

Drop buta: 0 mm;
Wysokość pięty: 14,5 mm;
Wysokość palców: 14,5 mm;
Głębokość bieżnika: ok. 2 mm;

Vibram® – rozpoznawana na całym świecie marka, dostarczająca najwyższej jakości podeszwy do butów. Podeszwy Vibram® zdobyły popularność, dzięki niespotykanej wysokiej trwałości oraz przyczepności w różnorodnym terenie.
Specyfikacja techniczna:
Płeć męskie
Amortyzacja Minimalistyczna
Przeznaczenie Treningowe
Cholewka Siateczka, tworzywo TPU
Podeszwa Vibram® TC5+
Podszewka Siateczka

Buty trailowe męskie Merrell Bare Access XTR - peacoat - opinie klientów

0.0
0 opinie