top

Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 - blue grey

479,99 zł 599,99 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Rzeczywiste pomiary pobrane przez pracowników sklepu 8a.pl
Rozmiar EU 37 37,5 38 38,5 39,5 40 40,5 41,5
Rozmiar UK 4 4,5 5 5,5 6 6,5 7 7,5
Całkowita długość wkładki (cm)* 24 24,5 25 25,5 25,8 26 26,5 27
Na stope max (cm) 23 23,5 24 24,5 25 25,5 26 26,5
Jak mierzyć buty?

Wyciągnij wkładki z już posiadanych butów i porównaj z rzeczywistymi wymiarami tego moduleu pobranymi przez nas. Następnie zmierz długość stopy i sprawdź, który rozmiar sugerujemy.

Wkładki mierzymy metrem krawieckim. Zwróć uwagę na okolice pięty. Jesli wkładka jest tam płaska to metrówkę ściśle przykładamy do powierzchni (A1). Kiedy tył jest mocno profilowany (wygięty ku górze) to długość mierzymy niejako "w powietrzu" (A2).

Teraz załóż odpowiednią skarpetę.Postaw stopę na podłodze i piętę dosuń do ściany. Koniecznie mocno obciąż stopę (nie siedź!) i rozprostuj wszystkie palce. Zaznacz najdalej wysuniętu punkt (B), a następnie zmierz tak określoną długość.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocna a wybór jak najbardziej trafiony. Pamiętaj, że pomimo wspólnych starań, aby pomiary były precyzyjne mogą zdarzyć się kilkuprocentowe rozbieźności wynikające z metody pomiaru, ułożenia produktu .tp. Dane traktuj orientacyjnie i jako podstawę do oceny "przeskoków" pomiędzy kolejnymi rozmiarami.

Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 najlepiej sprawdzi się na najdłuższych biegach, gdy pokonywany teren jest miękki i grząski. Jest to lekka konstrukcja, która wraz z puchnięciem stóp zapewnia im odpowiednią dawkę miejsca, co przekłada się na możliwość biegu mimo tego zjawiska. Dzięki temu starty w zawodach ultra, ale i treningi na krótszych dystansach zyskają techniczne wsparcie, na które zasługujesz. 

Wysokość pięty w tym modelu sugeruje, że zachowasz balans pomiędzy amortyzacją a czuciem podłoża, co w błotnistym terenie, który bywa zaskakujący jest bardzo przydatne. Dzięki temu będziesz mogła bezpieczniej poruszać się na szlaku, co jest niezbędne na długich biegach ultra, gdy jesteś zadana sama na siebie.

Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 z racji swojego terenowego przeznaczenia, gdy warunki są trudne, mają cholewkę wykonaną z nylonu. Ta tkanina wyróżnia się wysoką wytrzymałością, a więc ryzyko powstania przetarć zostanie ograniczone. Szczególnie duże znaczenie ma to na szlakach najeżonych korzeniami, czy krzakami, co ochroni przed powstawaniem uszkodzeń mechanicznych cholewki. Dodatkowo jej krój opiera się na szerszym kopycie Standard, co zapewnia więcej miejsca na stopy. Docenią to biegacze ultra, których stopy wraz z długim biegiem puchną, więc potrzebują przestrzeni, co ogranicza ból. Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 pokryte zostały impregnatem DWR, który na błotnistym szlaku spisuje się doskonale. Jego hydrofobowe cechy spowalniają namakanie materiału, więc przelotne opady deszczu lub kałuże nie będą tak irytujące.

Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 opracowane zostały na klasycznym systemie wiązań, który po dociągnięciu zapewni niezbędną stabilność tego modelu na stopach. Dodatkowo wykorzystany tu język ogranicza przenikanie zabrudzeń w postaci kawałków błota i kamyczków do wnętrza butów, co jest niezbędne podczas długich biegów. Projektanci Inov-8 zastosowali tu wysoki otok, który chroni cholewkę przed przypadkowymi uszkodzeniami. Takie rozwiązanie jest ważne, gdy zapewnia funkcjonalność tego modelu przez kolejne sezony. Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 mają nowatorską śródpodeszwę PowerFlow, której parametry pozwalają na dynamiczne bieganie. Jej amortyzacja wstrząsów wynosi o 10% więcej niż mniej zaawansowane rozwiązania, co pozytywnie wpływa na ochronę stawów. Dodatkowo PowerFlow zwraca o 15% więcej energii, więc zyskasz sprężystość każdego stawianego kroku.

Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 to także podeszwa Dual-C Sticky Grip™, która określa terenowe przeznaczenie tego modelu. Korzysta ona z gumy o dwóch gęstościach i w swojej bocznej warstwie jest ona wytrzymalsza, a w bieżniku bardziej przyczepna. Pozwala to zbilansować trwałość podeszwy na ścieranie i ochronę przed poślizgiem. Dzięki temu Buty trailowe damskie Inov-8 zachowają swoją funkcjonalność przez kolejne sezony, a jednocześnie będą skutecznie ograniczać ryzyko utraty stabilności. Podeszwa Dual-C Sticky Grip™ ma trójkątny kształt bieżnika, który trzyma się podłoża, a także odprowadza nadmiar błota.

Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 zapewnią techniczne wsparcie, na które zasługujesz podczas długich i wymagających biegów.

Buty Inov-8 X-Talon Ultra 260 – najważniejsze cechy:

 • Cholewka wykonana z wysoce wytrzymałego nylonu o niskiej podatności na przetarcia i przypadkowe uszkodzenia mechaniczne;
 • Specjalna impregnacja hydrofobowa DWR sprawia, że materiał wewnętrzny wolniej namaka w kontakcie z wilgocią;
 • Wysoki i trwały otok chroni cholewkę i stopę przed kamieniami, czy korzeniami;
 • Klasyczny system wiązań;
 • Język butów ogranicza przenikanie zabrudzeń do wnętrza butów;
 • Krój butów dopasowany do kobiecej sylwetki stopy;
 • Śródpodeszwa PowerFlow tłumi wstrząsy i nadaje sprężystości każdego stawianego kroku;
 • Technologia Meta-Flex™ to specjalny rowek w podeszwie, który zwiększa jej elastyczność, co przyda się na podbiegach;
 • Podeszwa Dual-C Sticky Grip™ to guma o dwóch gęstościach, co przekłada się na wysoką przyczepność i wytrzymałość;
 • Wielokierunkowy bieżnik skutecznie trzyma się błota i odprowadza jego nadmiar;
 • Szerokie kopyto Standard;
 • Buty kompatybilne z systemem stuptutów Inov-8 All Terrain Gaiter;

Drop buta: 8 mm;
Wysokość pięty: 16 mm;
Wysokość palców: 8 mm;
Wysokość kołków: ok. 8 mm;

Podeszwa Dual-C Sticky Grip™ korzysta z gumy o zmiennej gęstości i przyczepności, tak by bieg w miękkim terenie był maksymalnie efektywny. Oznacza to, że twarda guma znajduje się w tej części podeszwy, która najbardziej odstaje od buta, a jej miększa wersja Sticky™ tworzy sam bieżnik. Pozwoliło to uzyskać doskonałą równowagę pomiędzy przyczepnością a wytrzymałością, więc uzyskasz perfekcyjną trakcję w grząskim terenie.
Śródpodeszwa PowerFlow wykazuje się doskonałą zdolnością do absorbowania wstrząsów wywoływanych biegiem w terenie. Jej współczynnik amortyzacji daje do 10% większego wsparcia niż mniej zaawansowane rozwiązania. Dodatkowo ta śródpodeszwa zwraca o 15% energii niż standardowe technologie, co nadaje sprężystości każdego stawianego kroku.
Durable Water-Resistant Finish (DWR) – wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody, zapewniając przez to niższą wagę materiału i lepsze właściwości izolacyjne od chłodu.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 000764-BGBK-S-01
Kolor Niebieski
Płeć Damskie
Drop 8 mm
Głebokość bieżnika ok. 8 mm
Amortyzacja Dobra
Podłoże Mieszane
Przeznaczenie Treningowe + startowe
Cholewka Nylon
Podeszwa Dual-C Sticky
Wzmocniony przód V

Buty trailowe damskie Inov-8 X-Talon Ultra 260 - blue grey - opinie klientów

0.0
0 opinie