top

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T - dark turquoise

329,99 zł 499,99 zł
-34%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Rzeczywiste pomiary pobrane przez pracowników sklepu 8a.pl
Rozmiar EU 41 41,5 42 42,5 43 43,5 44 44,5 45 46
Rozmiar US 8 8,5 9 9,5 10 10,5 11 11,5 12 13
Długość wkładki ok. (cm) 26,5 27* 27* 27,5 28 28,5 29 29,5 30 31
Na stopę ok. (cm) 25 25,5 25,7 26 26,5 27 27,5 28 28,5 29,5
Jak mierzyć buty?

Wyciągnij wkładki z już posiadanych butów i porównaj z rzeczywistymi wymiarami tego moduleu pobranymi przez nas. Następnie zmierz długość stopy i sprawdź, który rozmiar sugerujemy.

Wkładki mierzymy metrem krawieckim. Zwróć uwagę na okolice pięty. Jesli wkładka jest tam płaska to metrówkę ściśle przykładamy do powierzchni (A1). Kiedy tył jest mocno profilowany (wygięty ku górze) to długość mierzymy niejako "w powietrzu" (A2).

Teraz załóż odpowiednią skarpetę.Postaw stopę na podłodze i piętę dosuń do ściany. Koniecznie mocno obciąż stopę (nie siedź!) i rozprostuj wszystkie palce. Zaznacz najdalej wysuniętu punkt (B), a następnie zmierz tak określoną długość.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocna a wybór jak najbardziej trafiony. Pamiętaj, że pomimo wspólnych starań, aby pomiary były precyzyjne mogą zdarzyć się kilkuprocentowe rozbieźności wynikające z metody pomiaru, ułożenia produktu .tp. Dane traktuj orientacyjnie i jako podstawę do oceny "przeskoków" pomiędzy kolejnymi rozmiarami.

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T stanowią odpowiedź na potrzeby biegaczy, którym zależy na dużej responsywności obuwia. Chodzi o to, że ten model pozwala na świetne czucie podłoża i oferuje sprężystość czyniącą pokonywanie kolejnych kilometrów efektywniejszym. A to przecież chodzi zarówno na górskich, nizinnych, jak i miejskich treningach.

Dynamika biegu jest kluczowa, gdy chcesz osiągać lepsze czasy, a w tym modelu będzie to możliwe. Wynika to z jego dopracowanego systemu śródpodeszwy i podeszwy, które współpracując ze sobą, sprawdzają się nawet na miękkim podłożu. Osiągnięto tu bowiem balans pomiędzy amortyzacją a stabilizacją, dlatego w tych butach możesz biegać zarówno na leśnych ścieżkach, jak i pokonywać bardziej ubite, a nawet płaskie jak asfalt odcinki. Z tym modelem pokonasz dystanse do maratonu, co nadaje mu pewnej wszechstronności, kiedy dobierasz swoją trasę.

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T swoją ważną cechę pokazują od razu, gdy na nie spojrzysz. Chodzi mianowicie o wentylację, która wynika z cholewki, którą w całości wykonano z przewiewnej siateczki. Dzięki temu zyskujesz tak ważną podczas biegu cyrkulację powietrza, bez której trudno sobie wyobrazić letni trening. Sprawia to bowiem, że te męczące i irytujące zjawisko przegrzewania będzie ograniczone, co przecież zwiększa efektywność dynamicznego pokonywania szlaku. Jednocześnie syntetyczne materiały, jak i sama siateczka ułatwiają odparowanie wilgoci. Przekłada się to na bardziej komfortowy suchy klimat wewnątrz butów do biegania Columbia. Oczywiście, żeby całość zniosła naprężenia powstające w trakcie treningi na konstrukcji, cholewka jest odpowiednio wytrzymała.

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T w okolicach pięty mają specjalny panel z tworzywa TPU. Jego zadaniem jest stabilizowanie pięty, tak by nie wykonywała ona mimowolnych skrętów. Poprawia to dynamikę biegu, ale zwiększa także bezpieczeństwo. Dzięki temu możesz stawiać bardziej precyzyjne kroki, co docenią szczególnie biegacze poruszający się ze śródstopia. Projektanci Columbia zastosowali tu także trój częściowy system Trail Reaction System. Polega on na umieszczeniu w śródpodeszwie kolejnych warstw odpowiadających za różne cechy tego modelu, które razem pozytywnie wpływają na dynamikę biegu.

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T dzięki Trail Reaction System zapewniają wsparcie amortyzującej pianki EVA. To ona dba o tłumienie wstrząsów wywołanych biegiem, a także zwiększa sprężystość stawianych kroków. Dodatkowo jest tu panel Trail Shield absorbujący nierówności związane z poruszaniem się po szlaku, gdzie występują ostre kamienie i korzenie mogące spowodować nieprzyjemne zranienia, które potrafią przerwać dalszy bieg. Ostatnim elementem technologii Trail Reaction System jest tworzywo TPU w postaci pianki. Jej zadaniem jest stabilizacja stopy, co wynika z jej sztywności. Dzięki temu będzie się ona zginać tam, gdzie powinna, co poprawi bezpieczeństwo biegu. Podeszwa butów Columbia posiada bieżnik zwiększający przyczepność do gruntu oraz ułatwiający poruszanie się po nierównym ternie. Jego wielokierunkowe kołki poprawiają dynamikę biegania na miękkim podłożu, a ich wysokość sprawdzi się również na suchych i prostych trasach.

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T to dopracowana konstrukcja na letnie biegi.

Buty Columbia Montrail F.K.T – najważniejsze cechy:

 • Buty do biegania męskie mają cholewkę z trwałych syntetycznych materiałów;
 • Cholewka w całości wykonana z przewiewnej siateczki zapewnia maksymalną wentylację;
 • Cyrkulacja powietrza zapewniana przez cholewkę ograniczy nadmierne przegrzewanie;
 • Buty sprawnie odprowadzają nadmiar wilgoci powstającej podczas biegu;
 • Bezszwowe połączenie materiałów zwiększa wytrzymałość całej cholewki;
 • Tworzywo TPU w okolicy pięty stabilizuje ją, zapewniając precyzyjniejsze stawianie kolejnych kroków;
 • Klasyczny system sznurowania zadba o stabilność butów na stopach;
 • Trail Reaction System to pianka EVA w śródpodeszwie, która nadaje sprężystości biegu i amortyzuje wstrząsy;
 • Technologia Trail Shield pomiędzy podeszwą a śródpodeszwą chroni Twoje stopy przed ostrymi kamieniami, czy korzeniami;
 • Dodatek tworzywa TPU w postaci pianki stabilizuje stopę i zapobiega jej mimowolnym skrętom;
 • Podeszwa wykonana z przyczepnej gumy ma 4 mm kołki;
 • Bieżnik podeszwy jest wielokierunkowy, więc zapewnia stabilną podstawę do biegu;
 • Buty są elementem biegowej kolekcji Columbia Montrail;

Drop buta: 8 mm;
Wysokość pięty: 18 mm;
Wysokość czubka: 10 mm;
Wysokość kołków: 4 mm;

Trail Shield to technologia opracowana przez projektantów Columbia, która ma na celu zwiększenie ochrony stóp biegaczy przed ostrymi górskimi kamieniami lub korzeniami. Ten elastyczny materiał został umieszczony pomiędzy podeszwą śródpodeszwą za pomocą termicznego łączenia materiałów. Dzięki temu procesowi projektanci Columbia zrezygnowali z łączenia elementów buta za pomocą kleju, co zwiększa elastyczność obuwia.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 1888361_435
Kolor Niebieski
Płeć Męskie
Drop 8 mm
Głebokość bieżnika ok. 4 mm
Amortyzacja Dobra
Podłoże Mieszane
Przeznaczenie Treningowe
Cholewka Materiał syntetyczny
Podeszwa Columbia
Wzmocniony przód V

Buty trailowe Columbia Montrail F.K.T - dark turquoise - opinie klientów

0.0
0 opinie