top

Buty skiturowe Scarpa Gea - scuba blue/anthracite

1 619,99 zł 2 249,99 zł
-28%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Buty skiturowe Scarpa Gea opracowane zostały w taki sposób, by sprawdzały się na zimowych wyprawach w wymagającym terenie. Zarówno na podejściach, jak i w trakcie zjazdów będziesz mógł cieszyć się komfortem i przyjemnością z każdej chwili.

Ten model skiturowych butów renomowanej marki Scarpa z łatwością dopasujesz do budowy swoich stóp, co przełoży się na większy poziom kontroli nart. Nowoczesne rozwiązania to gwarancja, że buty w zróżnicowanym górskim terenie poradzą sobie znakomicie.

Buty skiturowe Scarpa Gea wykorzystują technologię Axial Alpine Evo Technology, żeby zapewnić maksymalną wygodę. W skorupie dla jeszcze lepszego dopasowania umieszczono perfekcyjnie ukształtowany język Evo Tongue z materiału Pebax®, zachowującego odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach. W butach wykorzystano też materiał Grilamid®, który pozwala na zachowanie odpowiedniej sztywności w najbardziej wymagających tego miejscach. Jednocześnie zachowana została umiarkowana waga. Dodatkowo w tylnej części buta, w okolicach pięty zastosowano technologię Web Frame. Polega ona na takim ukształtowaniu skorupy, aby zapewnić jej wysoką sztywność w miejscach, które są najbardziej narażone na przeciążenia, a zmniejszyć ilość materiału w miejscach, gdzie naprężenia nie występują. Przyczynia się to do dalszej redukcji wagi przy utrzymaniu dobrych właściwości butów na zjazdach.

W celu optymalnego dopasowania do stóp oraz zachowania maksymalnego komfortu obsługi buty Scarpa Gea* wyposażono w 3 klamry. Wykonano je z lekkich materiałów, które zapewniają dużą wytrzymałość i jednocześnie niewiele ważą. Charakterystyczną cechą jest pasek HRS, który wraz z klamrą perfekcyjnie stabilizuje piętę i zapobiega jej podnoszeniu się w bucie. W przedniej części stopy znajduje się z kolei system Wave Closure. Składa się on z klamry z mikro regulacją oraz stalowej linki, układającej się w kształt fali. Pozwala to na optymalne dopasowanie buta w przedniej części oraz w śródstopiu. Optymalne rozprowadzenie siły za pomocą stalowej linki pozwala zapiąć dolną część buta jednym ruchem ręki.

Innowacje w butach Scarpa Gea nie ominęły również systemu blokowania buta do zjazdu i włączania trybu chodzenia. Nowoczesny system Speed Lock Plus gwarantuje komfort podczas podchodzenia (kiedy system nie generuje dodatkowego tarcia) i szybkie przełączenie w tryb zjazdu po osiągnięciu szczytu. Kąt pochylenia buta na czas zjazdu wynosi 16º (+/-2º), co pozwala na dynamiczne pokonywanie stoków.

Buty do nart skitourowych Scarpa Gea wykorzystują inserty Quick Step-in, które zapewniają większą precyzję i bezpieczeństwo wpinania buta w wiązania.

Buty Scarpa Gea – najważniejsze cechy:

 • Optymalne dopasowanie do stopy;
 • Skorupa i cholewka wykonane z materiału Grilamid®;
 • Język wykonany z materiału Pebax®;
 • Zaawansowana konstrukcja Axial Alpine Evo Technology zapewniająca optymalne przekazywanie sił z nogi do narty;
 • 3 niezawodne klamry wykonane z lekkiego stopu magnezowego;
 • Wave Closure System oferuje optymalne dopasowanie buta w śródstopiu;
 • Ruchomość cholewki wynosząca 59º;
 • Szerokość buta 101 mm;
 • Podeszwa Scarpa® Cayman Pro Vibram® oferująca świetne właściwości użytkowe;
 • Botek wewnętrzny oferuje wysoki komfort i pełną kontrolę narty;
 • Optymalnie sprawdzają się z nartami o szerokości ok. 80-90 mm.
HRS Strap specjalny pasek, którego zadaniem jest odpowiednie trzymanie stopy w czasie dynamicznej jazdy. Zapewnia on pewne trzymanie pięty i zapewnia optymalne dociskanie stopy do tylnej części buta.
Evo Tongue – język o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększa komfort użytkowania buta, a ponadto odpowiada za transmisję sił z nogi na krawędzie narty.
Speed Lock Plus System – nowy mechanizm pozwalający na szybką zmianę pomiędzy trybem chodzenia oraz zjazdu. W czasie podchodzenia nie generuje on dodatkowego tarcia, co przekłada się na zwiększoną łatwość szybkiego zdobywanie kolejnych metrów.
Air Ventilation – cholewka została wyposażona w otwory wentylacyjne osłonięte membraną. Pozwalają one na skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.
Scarpa Finger Strap – konstrukcja i wykończenie paska umożliwia łatwą regulację jego zapięcia nawet w rękawiczkach.
Klamry Thor wykonane ze stopu magnezowego gwarantują idealne połączenie lekkości i wytrzymałości. Oferują możliwość precyzyjnej regulacji i optymalnego dopasowanie buta do stopy na każdym zjeździe.
Tak
Vibram®
Rozpoznawalna na całym świecie marka Vibram® dostarcza najwyższej jakości podeszwy do butów. Podeszwy Vibram® zdobyły popularność dzięki niespotykanej wysokiej trwałości oraz przyczepności w różnorodnym terenie. Vibram® to niekwestionowany światowy lider w produkcji podeszew technicznych.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 12047-502/2
Kolor Niebieski
Płeć Męskie
Kolekcja producenta Scarpa Skiing
Przeznaczenie Skituring
Rodzaj aktywności Tour / Classic / Allround
Waga jednego buta (1/2 pary) ok. 1260 g (rozmiar 24,0)
Kompatybilność z wiązaniami Pinowe i kombinowane (pinowo - zjazdowe)
Inserty pin-tech Dynafit Standard
Materiał skorupy Grilamid
Materiał kołnierza skorupy Grilamid
Materiał spoilera PA (Poliamid)
Zakres ruchu 60°
Flex Index 100
Pochylenie do przodu 14° +/- 2°
Szerokość kopyta cholewki 101 mm
Reflektor RECCO® Tak
Liczba klamer 3
Napinacze booster Power strap
Botek wewnętrzny Scarpa Cross Fit Pro Flex Touring Wmn Liner
Podeszwa zewnętrzna Scarpa Vibram® Cayman Pro z kompozytu TOP85 który oferuje trwałość i przyczepność. Spełnia wymagania normy DIN ISO 9523 dla wszystkich wiązań pinowych TLT.
Sezon 20/21
Vibram® Tak

Scarpa Gea - opinie klientów

0.0
0 opinie