Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue
 • - 27 %
  Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue

Buty skitourowe Scarpa F1 - athracite/pagoda blue

 • 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74 2349,00 1699,74
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Buty skitourowe Scarpa F1 są modelem, który jest zaawansowany technologicznie. Powstał w oparciu o doświadczenie włoskiego producenta, aby spełnić oczekiwania miłośników skitouringu. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że buty są odpowiednio sztywne podczas zjazdów oraz umożliwiają wygodne podchodzenie.

Scarpa prezentuje dopracowaną technicznie konstrukcję, która trafi w gust zaawansowanych narciarzy. Model ten został zaprojektowany tak, aby umożliwić łatwą i szybką obsługę buta oraz maksymalny komfort podczas użytkowania. Termoformowalny botek wewnętrzny optymalnie dopasowuje się do stopy. Całość jest idealnym rozwiązaniem dla miłośników takiej formy poruszania się po górach. Zastosowano tutaj także reflektor systemu Recco, dzięki któremu odnajdywanie osób porwanych przez lawinę jest łatwiejsze. Waży zaledwie kilka gramów jego użycie jest proste, ponieważ opiera się na technologii radarowej.

Buty skiturowe Scarpa F1 zostały wykonane z bardzo lekkiego materiału, które charakteryzuje się jednak wysoką wytrzymałością. Technologia Carbon Core wykorzystuje elementy z włókna węglowego w celu wsparcia tych miejsc na skorupie, które potrzebują zwiększonej sztywności. Wszystko to uzyskano przy minimalnej wadze. W cholewce zastosowano z kolei technologię X-Cage Evo, która zapewnia odpowiednią stabilność całości. Oba te rozwiązania pozwalają na świetne przekazywanie sił z nóg do nart, co skutkuje ich wyśmienitą kontrolą w czasie zjazdów. Usztywniony język Evo Tongue powstał z niezawodnego materiału Pebax®, który zachowuje odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach. Umożliwia on bezproblemowe zakładanie i ściąganie butów, a także ułatwia chodzenie. Kształt skorupy wykonano w systemie Axial Alpine Evo Technology, który zapewnia maksymalną wygodę i optymalne dopasowanie do nogi. Całość wyśmienicie sprawdza się w czasie podejmowania wyzwań skialpinistycznych, świetnie współpracując z rakami.

W butach zastosowano nowoczesny system F1 Lever służący do przełączania się pomiędzy trybami chodzenia i zjazdu. Nie ma w nim elementów na stałe łączących dolną część skorupy i cholewkę, co pozwoliło uzyskać maksymalną płynność ruchów i swobodę w czasie podchodzenia. Całość jest bardzo łatwa w obsłudze i zmiana trybu zajmuje dosłownie moment, zapewniając wysoki komfort użytkowania nawet na trasach o bardzo zróżnicowanej rzeźbie terenu.

Lekkie buty skiturowe Scarpa F1 posiadają niezwykle dopracowany system zamykania i dopasowywania do nogi. W dolnej części umieszczono doskonale znany system BOA®. Specjalne pokrętło napinające stalową linkę pozwala w kilka sekund dopasować but do śródstopia. Rozwiązanie to cechuje się wysoką niezawodnością i łatwością obsługi. Całość można szybko napiąć lub poluzować w rękawicach. Wysoka precyzja działania pozwala odpowiednio dobrać siłę zapięcia buta. W górnej części buta umieszczono zaawansowaną klamrę FBC (Fast Buckle Closure). Połączenie jej z szerokim paskiem z rzepem daje możliwość optymalnego wyregulowania całości. Nad klamrą umieszczono tradycyjny pasek z rzepem, który pozwala dodatkowo dociągnąć język i zapewnić perfekcyjne dopasowanie. W razie potrzeby pasek można również całkowicie usunąć.

W butach skiturowych Scarpa F1 zastosowano botek wewnętrzny Intuition Pro Flex Evo, który gwarantuje optymalne połączenie wygody i precyzji prowadzenia nart. Możliwość jego termoformowania pozwala z łatwością dopasować całość do nogi.

Buty posiadają zaawansowaną podeszwę Scarpa UFO Evo Vibram®, która zapewnia optymalne właściwości użytkowe, oferując jednocześnie wyśmienitą przyczepność. Zastosowane z przodu inserty to dopracowany system Quick Step-in. Zapewniają one większą precyzję i bezpieczeństwo wpinania buta w wiązania.

Scarpa F1 najważniejsze cechy:

 • Lekki model doskonale przystosowana do szybkiego zdobywania szczytów i skialpinizmu;
 • Dopracowana skorupa wykonana z materiału Primary HP Poliamid;
 • Usztywniające panele z włókna węglowego Carbon Core Technology:
 • Optymalne usztywnienie cholewki dzięki systemowi X-Cage Evo;
 • Język Evo Tongue z materiału Pebax®;
 • Konstrukcja skorupy wykonana w systemie Axial Alpine Evo Technology;
 • Łatwa w obsłudze klamra FBC (Fast Buckle Closure);
 • System szybkiego i precyzyjnego zapinania BOA® w dolnej części buta;
 • System F1 Lever pozwala na szybkie przełączenie pomiędzy trybem chodzenia i zjazdu;
 • Ruchomość cholewki wynosząca 62° (37° w tył i 25° w przód);
 • Pochylenie buta do przodu 20-22°;
 • Szerokość buta 102 mm;
 • Termoformowalny botek wewnętrzny Intuition Pro Flex Evo;
 • Podeszwa Scarpa UFO Evo Vibram®;
 • System Recco wpływający dodatnio na bezpieczeństwo użytkownika;
 • Inserty Quick Step-in.

Waga (but w rozm. 28): 1298 g

Buty kompatybilne z wiązaniami TLT.

Carbon Core Technology to specjalne panele w skorupie wykonane z włókna węglowego. Zapewniają one dodatkowe usztywnienie w najbardziej narażonych na przeciążenia strefach, a jednocześnie charakteryzują się bardzo niską wagą.
Specjalnie ukształtowana cholewka X-Cage Evo gwarantuje optymalną sztywność buta i odpowiednią transmisję siły do krawędzi nart w czasie dynamicznych skrętów.
Evo Tongue – język o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększa komfort użytkowania buta, a ponadto odpowiada za transmisję sił z nogi na krawędzie narty.
F1 Lever to niezawodny mechanizm pozwalający na szybką zmianę pomiędzy trybem chodzenia oraz zjazdu. W czasie podchodzenia nie generuje on dodatkowego tarcia, co przekłada się na zwiększoną łatwość szybkiego zdobywanie kolejnych metrów.
Zaawansowana klamra FBC (Fast Buckle Closure) pozwala na optymalne dopasowanie buta do nogi. Rozwiązanie to gwarantuje maksymalną precyzję i szybkość obsługi.
BOA® to system szybkiego dopasowywania buta. Składa się z wytrzymałej linki oraz niewielkiego pokrętła, którym można z łatwością regulować jej napięcie. Rozwiązanie to cechuje się wysoką niezawodnością oraz maksymalną precyzją działania.
System, dzięki któremu możliwe stało się szybkie i sprawne odnajdywanie osób porwanych przez lawinę. Opiera się na technologii radarowej, a jego użycie jest bardzo proste. Coraz częściej akcje ratunkowe korzystają z „pomocy” jaką oferuje Recco. Na system składają się 2 elementy: reflektor i detektor. Ten pierwszy wszywany jest do ubrań (najczęściej spodnie, kurtki) lub zintegrowany z butami. Powinni go mieć wszyscy narciarze zjeżdżający poza wytyczonymi trasami. Reflektor to cienka metalowa płytka, którą pokryto plastikiem – waży zaledwie kilka gram. Jest bardzo odporna, nie potrzebuje zasilania jakąkolwiek energią, a przestanie działać tylko po uszkodzeniu mechanicznym.

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Produkty podobne