top

Buty skiturowe Scarpa F1 80th Anniversary - red/green

1 309,50 zł 2 619,00 zł
-50%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Buty skitourowe Scarpa F1 80th Anniversary to ekskluzywna limitowana edycja popularnego klasyka na wymagające podejścia i zjazdy poza szlakiem w świeżym puchu. Świętuj razem z włoską marką Scarpa jej 80. urodziny. Buty zdobi historyczne logo, które pozwoli na prawdziwy powrót do przeszłości, kiedy ludzie nawet nie śnili o innowacyjnych technologiach stosowanych w dzisiejszych butach skiturowych.

Ten model łączy ze sobą emocje sprzed lat z doświadczeniami korzystania z nowoczesnych technologii. To dzięki rozwojowi i doświadczeniom z przeszłości możliwa jest nieustanna ewolucja sprzętu, który ma jeszcze lepiej służyć narciarzom, którzy zdecydowali się zrezygnować z popularnych tras zjazdowych, by zapuścić się w nie skalane śladem krawędzi stoki.

Buty skiturowe Scarpa F1 80th Anniversary zostały wykonane z bardzo lekkiego materiału, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Technologia Carbon Core wykorzystuje elementy z włókna węglowego w celu wsparcia tych miejsc na skorupie, które potrzebują zwiększonej sztywności. Wszystko to uzyskano przy minimalnej wadze. W cholewce zastosowano technologię X-Cage Evo, która zapewnia odpowiednią stabilność całości.

Usztywniony język Evo Tongue powstał z niezawodnego materiału Pebax®, który zachowuje odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach. Umożliwia on bezproblemowe zakładanie i ściąganie butów, a także ułatwia chodzenie. Kształt skorupy wykonano w systemie Axial Alpine Evo Technology, który zapewnia maksymalną wygodę i optymalne dopasowanie do nogi. Wpływa dodatnio na komfort użytkowania oraz zapewnia odpowiednią kontrolę przy przenoszeniu nacisku na krawędzie. Skorupa posiada specjalne otwory, umożliwiające właściwą wentylację, co przekłada się na suchość botka wewnętrznego.

Ten model został wyposażony w system F1 Lever służący do przełączania się pomiędzy trybami chodzenia i zjazdu. Nie ma w nim elementów na stałe łączących dolną część skorupy i cholewkę, co pozwoliło uzyskać maksymalną płynność ruchów i swobodę w czasie podchodzenia. Całość jest bardzo łatwa w obsłudze i zmiana trybu zajmuje dosłownie moment, zapewniając wysoki komfort użytkowania nawet na trasach o bardzo zróżnicowanej rzeźbie terenu. To cenne rozwiązanie, jeśli zależy nam na redukcji czasu przepinania.

Lekkie buty skiturowe Scarpa F1 80th Anniversary posiadają niezwykle dopracowany system zapinania o nazwie BOA®. Specjalne pokrętło napinające stalową linkę pozwala w kilka sekund dopasować but do śródstopia. Rozwiązanie to cechuje się wysoką niezawodnością i łatwością obsługi. Całość można szybko wyregulować nawet w rękawicach. Wysoka precyzja działania pozwala odpowiednio dobrać siłę zapięcia buta.

Zastosowano tu także zaawansowaną klamrę FBC (Fast Buckle Closure) umieszczoną w górnej części buta. Połączenie jej z szerokim paskiem z rzepem daje możliwość optymalnego wyregulowania całości. Nad klamrą umieszczono tradycyjny pasek z rzepem RE.S, który pozwala dodatkowo dociągnąć język i zapewnić perfekcyjne dopasowanie. Gdy nie jest on potrzebny lub zależy nam na minimalnej ilości dodatkowych akcesoriów, pasek można wypiąć.

W butach skiturowych Scarpa F1 80th Anniversary zastosowano botek wewnętrzny Intuition Pro Flex Evo, który gwarantuje optymalne połączenie wygody i precyzji prowadzenia nart. Możliwość jego termoformowania pozwala na odpowiednie dopasowanie go do stopy użytkownika.

Zastosowano tutaj także system Recco, dzięki któremu możliwe stało się szybkie i sprawne odnajdywanie osób porwanych przez lawinę. Opiera się na technologii radarowej, a jego użycie jest bardzo proste.

Zostały wyposażone w podeszwę Scarpa UFO Evo Vibram®, która zapewnia optymalne właściwości użytkowe, oferując jednocześnie wyśmienitą przyczepność. Zastosowane z przodu inserty to dopracowany system Step-in, który pozwala na jeszcze większą precyzję i bezpieczeństwo wpinania buta w wiązania.

Scarpa F1 80th Anniversary najważniejsze cechy:
 • Dopracowana skorupa wykonana z materiału Primary HP Poliamid;
 • Usztywniające panele z włókna węglowego Carbon Core Technology:
 • Optymalne usztywnienie cholewki dzięki systemowi X-Cage Evo;
 • Klamra Fast Buckle Closure
 • Zapięcie na rzep RE.S, które w razie potrzeby można całkowicie wypiąć;
 • Język Evo Tongue z materiału Pebax®;
 • System Recco wpływający dodatnio na bezpieczeństwo użytkownika;
 • Konstrukcja skorupy wykonana w systemie Axial Alpine Evo Technology;
 • Łatwa w obsłudze klamra FBC (Fast Buckle Closure);
 • System szybkiego i precyzyjnego zapinania BOA® w dolnej części buta;
 • Technologia Aegis zapewnia redukcję powstawania nieprzyjemnego zapachu;
 • System F1 Lever pozwala na szybkie przełączenie pomiędzy trybem chodzenia i zjazdu;
 • Ruchomość cholewki wynosząca 62°;
 • Pochylenie buta do przodu 20-22°;
 • Szerokość buta 102 mm;
 • Termoformowalny botek wewnętrzny Intuition Pro Flex Evo;
 • Podeszwa Scarpa UFO Evo Vibram®;
 • System szybkiego wpinania Step in Blind pozwalający na łatwiejsze wpinanie buta w wiązanie;
 • W zestawie znajduje się woreczek do przechowywania butów oraz mniejszy woreczek na drobne akcesoria z historycznym logo marki Scarpa.
Carbon Core Technology to specjalne panele w skorupie wykonane z włókna węglowego. Zapewniają one dodatkowe usztywnienie w najbardziej narażonych na przeciążenia strefach, a jednocześnie charakteryzują się bardzo niską wagą.
Specjalnie ukształtowana cholewka X-Cage Evo gwarantuje optymalną sztywność buta i odpowiednią transmisję siły do krawędzi nart w czasie dynamicznych skrętów.
Evo Tongue - język o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększa komfort użytkowania buta, a ponadto odpowiada za transmisję sił z nogi na krawędzie narty.
F1 Lever to niezawodny mechanizm pozwalający na szybką zmianę pomiędzy trybem chodzenia oraz zjazdu. W czasie podchodzenia nie generuje on dodatkowego tarcia, co przekłada się na zwiększoną łatwość szybkiego zdobywanie kolejnych metrów.
Zaawansowana klamra FBC (Fast Buckle Closure) pozwala na optymalne dopasowanie buta do nogi. Rozwiązanie to gwarantuje maksymalną precyzję i szybkość obsługi.
BOA® to system szybkiego dopasowywania buta. Składa się z wytrzymałej linki oraz niewielkiego pokrętła, którym można z łatwością regulować jej napięcie. Rozwiązanie to cechuje się wysoką niezawodnością oraz maksymalną precyzją działania.
System, dzięki któremu możliwe stało się szybkie i sprawne odnajdywanie osób porwanych przez lawinę. Opiera się na technologii radarowej, a jego użycie jest bardzo proste. Coraz częściej akcje ratunkowe korzystają z „pomocy” jaką oferuje Recco. Na system składają się 2 elementy: reflektor i detektor. Ten pierwszy wszywany jest do ubrań (najczęściej spodnie, kurtki) lub zintegrowany z butami. Powinni go mieć wszyscy narciarze zjeżdżający poza wytyczonymi trasami. Reflektor to cienka metalowa płytka, którą pokryto plastikiem – waży zaledwie kilka gram. Jest bardzo odporna, nie potrzebuje zasilania jakąkolwiek energią, a przestanie działać tylko po uszkodzeniu mechanicznym.
Axial Alpine Evo Technology to system opracowany dla jak najlepszego dopasowania buta skiturowego do stopy użytkownika. Zagwarantowano maksymalną precyzję, zwiększając komfort oraz gwarantując kontrolę przy przenoszeniu nacisku na krawędzie. Skorupa posiada specjalne otwory, umożliwiające właściwą wentylację, co przekłada się na suchość botka wewnętrznego. Botek zaprojektowano tak, by osiągnąć niską wagę oraz dobre przyleganie do stopy. Posiada specjalną strefę o zwiększonej elastyczności zapewniającą jeszcze wyższy komfort w trakcie podchodzenia i zjazdu.
Tak
Recco®
Recco® to system, dzięki któremu możliwe stało się szybkie i sprawne odnajdywanie osób porwanych przez lawinę. Opiera się na technologii radarowej, a jego użycie jest bardzo proste. Coraz częściej akcje ratunkowe korzystają z „pomocy”, jaką oferuje Recco. Na system składają się 2 elementy: reflektor i detektor. Ten pierwszy wszywany jest do ubrań (najczęściej spodnie, kurtki) lub zintegrowany z butami. Powinni go mieć wszyscy narciarze zjeżdżający poza wytyczonymi trasami. Reflektor to cienka metalowa płytka, którą pokryto plastikiem – waży zaledwie kilka gramów. Jest bardzo odporna, nie potrzebuje zasilania żadną energią, a przestanie działać tylko po uszkodzeniu mechanicznym. W detektor wysyłający fale radiowe w "poszukiwaniu" reflektorów są zaś wyposażone służby ratunkowe.
Tak
Vibram®
Rozpoznawalna na całym świecie marka Vibram® dostarcza najwyższej jakości podeszwy do butów. Podeszwy Vibram® zdobyły popularność dzięki niespotykanej wysokiej trwałości oraz przyczepności w różnorodnym terenie. Vibram® to niekwestionowany światowy lider w produkcji podeszew technicznych.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czerwony
Płeć Męskie
Kolekcja producenta Scarpa Skiing
Przeznaczenie Skituring
Rodzaj aktywności Speed / Uphill Performance
Waga jednego buta (1/2 pary) ok. 1270 g (rozmiar 27,0)
Kompatybilność z wiązaniami Tylko pinowe
Inserty pin-tech Dynafit Quick-Step-In
Materiał skorupy Primary HP poliamid
Materiał kołnierza skorupy Primary HP poliamid
Materiał spoilera Nie dotyczy
Zakres ruchu 62°
Flex Index 100
Pochylenie do przodu 20° & 22°
Szerokość kopyta cholewki 102 mm
Reflektor RECCO® Tak
Liczba klamer 1 + system napinający
Napinacze booster Power strap + pas dociągający w klamrze
Botek wewnętrzny Scarpa Pro FLex Evo Liner
Podeszwa zewnętrzna Scarpa Vibram® UFO Evo z kompozytu TOP85 który oferuje trwałość i przyczepność.
Sezon 18/19
Recco® Tak
Vibram® Tak

Scarpa F80 Limited Edition - opinie klientów

0.0
0 opinie