Buty na skitury Scarpa Maestrale 2 - orange/anthracite

1 642,49 zł 2 249,99 zł
27% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 7,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Buty na skitury Scarpa Maestrale 2 wykorzystują najnowocześniejsze technologie, żeby zapewniać użytkownikowi jak najlepsze wsparcie na stromych, ośnieżonych zboczach. Buty fantastycznie zdadzą egzamin założone na wycieczkę skiturową w niejednorodnie ukształtowanym terenie.

Jeśli nie jesteś początkujący, ale brakuje Ci doświadczenia, by nazwać Cię zaawansowanym entuzjastą skiturów, te buty będą dla Ciebie doskonałe. Możesz je wybrać zarówno na dłuższe, jak i te trwające nieco krócej wyprawy.

W butach Scarpa Maestrale 2 zastosowano nowoczesną technologię Axial Alpine Evo Technology, która zapewnia maksymalną wygodę i optymalne dopasowanie do nogi. Dodatkowo w skorupie umieszczono perfekcyjnie ukształtowany język Evo Tongue wykonany z materiału Pebax®, zachowującego odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach. Umożliwia on również bezproblemowe zakładanie i ściąganie butów, a także ułatwia chodzenie.

Buty skitourowe Scarpa Maestrale 2 zostały wykonane z materiału Pebax Rnew®. Pozwala to na zachowanie odpowiedniej sztywności w najbardziej wymagających tego miejscach, przy utrzymaniu umiarkowanej wagi. Dodatkowo w tylnej części buta, w okolicach pięty zastosowano technologię Web Frame. Polega ona na takim ukształtowaniu skorupy, aby zapewnić jej wysoką sztywność w miejscach, które są najbardziej narażone na przeciążenia, a zmniejszyć ilość materiału w miejscach, gdzie naprężenia nie występują. Przyczynia się to do dalszej redukcji wagi przy utrzymaniu dobrych właściwości butów na zjazdach.

W celu optymalnego dopasowania do nogi oraz zachowania maksymalnego komfortu obsługi buty skitourowe Scarpa Maestrale 2 wyposażono w 3 klamry. Wykonano je z lekkich materiałów, które zapewniają dużą wytrzymałości i jednocześnie niewiele ważą. Charakterystyczną cechą butów marki Scarpa jest pasek HRS wraz z klamrą, który perfekcyjnie stabilizuje piętę i zapobiega jej podnoszeniu się w bucie. W przedniej części stopy znajduje się z kolei system Wave Closure. Składa się on z klamry z mikro regulacją oraz stalowej linki, układającej się w kształt fali. Pozwala on na optymalne dopasowanie buta w przedniej części oraz śródstopiu. Optymalne rozprowadzenie siły za pomocą stalowej linki pozwala zapiąć dolną część buta jednym ruchem ręki.

Innowacje nie ominęły również systemu blokowania buta do zjazdu i włączania trybu chodzenia. Nowoczesny system Speed Lock Plus gwarantuje komfort podczas podchodzenia (kiedy system nie generuje dodatkowego tarcia) i szybkie przełączenie w tryb zjazdu po osiągnięciu szczytu. Kąt pochylenia buta na czas zjazdu wynosi 16º (+/-2º) co pozwala na dynamiczne pokonywanie wymagających stoków.

Buty do nart skitourowych Scarpa Maestrale 2 wykorzystują inserty Quick Step-in, które zapewniają większą precyzję i bezpieczeństwo wpinania buta w wiązania.

Buty Scarpa Maestrale 2 - najważniejsze cechy:

 • Skorupa i cholewka wykonane z materiału Pebax Rnew®;
 • Język wykonany z materiału Pebax®;
 • Zaawansowana konstrukcja Axial Alpine Evo Technology zapewniająca optymalne przekazywanie sił z nogi do narty;
 • 3 niezawodne klamry wykonane z lekkiego stopu magnezowego;
 • Wave Closure System oferuje optymalne dopasowanie buta w śródstopiu;
 • Ruchomość cholewki wynosząca 60º;
 • Zintegrowane reflektory systemu lokalizacyjnego Recco®;
 • Szerokość buta 101 mm;
 • Podeszwa Scarpa® Cayman Pro Vibram® oferująca świetne właściwości użytkowe;
 • Botek wewnętrzny Scarpa Cross Fit Pro Flex Touring to niezbędna izolacja, wygoda i pełna kontrolę narty;
 • Optymalnie sprawdzają się z nartami o szerokości ok. 80-90 mm.
HRS Strap specjalny pasek, którego zadaniem jest odpowiednie trzymanie stopy w czasie dynamicznej jazdy. Zapewnia on pewne trzymanie pięty i zapewnia optymalne dociskanie stopy do tylnej części buta.
Evo Tongue - język o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększa komfort użytkowania buta, a ponadto odpowiada za transmisję sił z nogi na krawędzie narty.
Speed Lock Plus System - nowy mechanizm pozwalający na szybką zmianę pomiędzy trybem chodzenia oraz zjazdu. W czasie podchodzenia nie generuje on dodatkowego tarcia, co przekłada się na zwiększoną łatwość szybkiego zdobywanie kolejnych metrów.
Air Ventilation - cholewka została wyposażona w otwory wentylacyjne osłonięte membraną. Pozwalają one na skuteczne odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.
Scarpa Finger Strap - konstrukcja i wykończenie paska umożliwia łatwą regulację jego zapięcia nawet w rękawiczkach.
Klamry Thor wykonane ze stopu magnezowego gwarantują idealne połączenie lekkości i wytrzymałości. Oferują możliwość precyzyjnej regulacji i optymalnego dopasowanie buta do stopy na każdym zjeździe.
Specyfikacja techniczna:
Płeć męskie
Przeznaczenie Speed / Uphill Performance
Waga 1 sztuki ok. 1430 g (rozmiar 27,0)
Kompatybilność z wiązaniami Pinowe i kombinowane (pinowo - zjazdowe)
Inserty pin-tech Dynafit Standard
Materiał skorupy Pebax
Materiał kołnierza skorupy Pebax
Materiał spoilera PA (Poliamid)
Zakres ruchu 60°
Flex Index 110
Pochylenie do przodu 14° - 18°
Szerokość kopyta cholewki 101 mm
Reflektor RECCO® Tak
Liczba klamer 3
Napinacze booster Power strap
Botek wewnętrzny Scarpa Cross Fit Pro Flex Touring Liner
Podeszwa Scarpa Cayman Pro Sole
Sezon 19/20

Buty na skitury Scarpa Maestrale 2 - orange/anthracite - opinie klientów

0.0
0 opinie