top

Buty do nart skitourowych Scarpa F1 TR - anthracite/green

1 249,50 zł 2 499,00 zł
-50%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Buty do nart skitourowych Scarpa F1 TR to prawdziwa rewolucja w tym segmencie sprzętu narciarskiego. Zastosowanie innowacyjnego systemu Tronic pozwala na automatyczną zmianę trybów pomiędzy chodzeniem i zjazdem bez dodatkowych manipulacji. Całość zachowuje przy tym bardzo niską wagę i wysoką sztywność.

Nowoczesne buty skitourowe Scarpa F1 TR to model przygotowany dla osób, które chcą jeszcze większej wygody w czasie wymagających wycieczek na nartach. Model ten pozwala bowiem jeszcze szybciej przygotować się do zjazdu po osiągnięciu szczytu. Zawdzięcza to dopracowanemu systemowi Tronic. Buty znajdą uznanie szczególnie w oczach doświadczonych użytkowników, bowiem oprócz nowinek technicznych, całość oferuje wyjątkową lekkość i odpowiednią sztywność. Idealny wybór na wycieczki skitourowe w trudniejszym terenie, kiedy będzie trzeba założyć raki.

Buty do nart skitourowych Scarpa F1 TR zostały wykonane z bardzo lekkiego materiału, które charakteryzuje się jednak wysoką wytrzymałością. Technologia Carbon Core wykorzystuje elementy z włókna węglowego w celu wsparcia tych miejsc na skorupie, które potrzebują zwiększonej sztywności. Wszystko to uzyskano przy minimalnej wadze. W cholewce zastosowano z kolei technologię X-Cage Evo, która zapewnia odpowiednią stabilność całości. Oba te rozwiązania pozwalają na świetne przekazywanie sił z nóg do nart, co skutkuje ich wyśmienitą kontrolą w czasie zjazdów. Usztywniony język Evo Tongue powstał z niezawodnego materiału Pebax®, który zachowuje odpowiednią elastyczność nawet w niskich temperaturach. Umożliwia on bezproblemowe zakładanie i ściąganie butów, a także ułatwia chodzenie. Kształt skorupy wykonano w systemie Axial Alpine Evo Technology, który zapewnia maksymalną wygodę i optymalne dopasowanie do nogi. Całość wyśmienicie sprawdza się w czasie podejmowania wyzwań skialpinistycznych, świetnie współpracując z rakami.

Elementem zdecydowanie wyróżniającym model Scarpa F1 TR na tle konkurencji jest zastosowanie w nim innowacyjnego rozwiązania służącego do przełączania się pomiędzy trybami chodzenia i zjazdu. System Tronic, bo o nim tu mowa, pozwala na automatyczne przełączanie ustawienia pomiędzy chodzeniem a zjazdem. Wystarczy wpiąć buty w tylną część wiązań, aby but był gotowy do zjazdu, a cholewka usztywniona. Po wypięciu butów następuje automatyczny powrót do trybu chodzenia i zwolnienie pełnego zakresu ruchów cholewki. Rozwiązanie to sprawia, że nie musisz już tracić czasu na operacje przy butach na każdym szczycie. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w niesprzyjających warunkach, kiedy każda dodatkowa operacja do wykonania to cenne sekundy na zimnie. System ten jest również doceniany przez osoby poruszające się w zróżnicowanym terenie, kiedy często trzeba zmieniać ustawienia buta z chodzenia na jazdę.

Nowoczesne buty skiturowe Scarpa F1 TR posiadają niezwykle dopracowany system zamykania i dopasowywania do nogi. W dolnej części umieszczono doskonale znany system BOA®. Specjalne pokrętło napinające stalową linkę pozwala w kilka sekund dopasować but do śródstopia. Rozwiązanie to cechuje się wysoką niezawodnością i łatwością obsługi. Całość można szybko napiąć lub poluzować w rękawicach. Wysoka precyzja działania pozwala odpowiednio dobrać siłę zapięcia buta. W górnej części buta umieszczono zaawansowaną klamrę FBC (Fast Buckle Closure). Połączenie jej z szerokim paskiem z rzepem daje możliwość optymalnego wyregulowania całości. Nad klamrą umieszczono tradycyjny pasek z rzepem, który pozwala dodatkowo dociągnąć język i zapewnić perfekcyjne dopasowanie. W razie potrzeby pasek można również całkowicie usunąć.

W butach skiturowych Scarpa F1 TR zastosowano botek wewnętrzny Intuition Pro Flex Evo, który gwarantuje optymalne połączenie wygody i precyzji prowadzenia nart. Możliwość jego termoformowania pozwala z łatwością dopasować całość do nogi.

Buty posiadają zaawansowaną podeszwę Scarpa UFO Evo Vibram®, która zapewnia optymalne właściwości użytkowe, oferując jednocześnie wyśmienitą przyczepność. Zastosowane z przodu inserty to dopracowany system Quick Step-in. Zapewniają one większą precyzję i bezpieczeństwo wpinania buta w wiązania.

Scarpa F1 TR najważniejsze cechy:
 • Lekki model doskonale przystosowana do szybkiego zdobywania szczytów, ambitnych wycieczek skitourowych, skialpinizmu;
 • Dopracowana skorupa wykonana z materiału Primary HP Poliamid;
 • Usztywniające panele z włókna węglowego Carbon Core Technology:
 • Optymalne usztywnienie cholewki dzięki systemowi X-Cage Evo;
 • Język Evo Tongue z materiału Pebax®;
 • Konstrukcja skorupy wykonana w systemie Axial Alpine Evo Technology;
 • Łatwa w obsłudze klamra FBC (Fast Buckle Closure);
 • System szybkiego i precyzyjnego zapinania BOA® w dolnej części buta;
 • System Tronic oferuje automatyczne przełączenie pomiędzy trybem chodzenia i zjazdu;
 • Ruchomość cholewki wynosząca 62°;
 • Pochylenie buta do przodu 18° (-2°/+2°);
 • Szerokość buta 102 mm;
 • Termoformowalny botek wewnętrzny Intuition Pro Flex Evo;
 • Podeszwa Scarpa UFO Evo Vibram®;
 • Inserty Quick Step-in.
Carbon Core Technology to specjalne panele w skorupie wykonane z włókna węglowego. Zapewniają one dodatkowe usztywnienie w najbardziej narażonych na przeciążenia strefach, a jednocześnie charakteryzują się bardzo niską wagą.
Specjalnie ukształtowana cholewka X-Cage Evo gwarantuje optymalną sztywność buta i odpowiednią transmisję siły do krawędzi nart w czasie dynamicznych skrętów.
Evo Tongue - język o specjalnej konstrukcji znacznie zwiększa komfort użytkowania buta, a ponadto odpowiada za transmisję sił z nogi na krawędzie narty.
Tronic to innowacyjny system oferujący automatyczną zmianę pomiędzy trybem chodzenia oraz zjazdu. Wystarczy tylko wpiąć buty w tylny panel wiązań, aby cholewka samoczynnie zablokowała się w pozycji zjazdowej. Wypięcie z wiązań automatycznie przywraca jej pełną ruchomość. Nowatorskie rozwiązanie gwarantuje maksymalną wygodę użytkowania butów.
Zaawansowana klamra FBC (Fast Buckle Closure) pozwala na optymalne dopasowanie buta do nogi. Rozwiązanie to gwarantuje maksymalną precyzję i szybkość obsługi.
BOA® to system szybkiego dopasowywania buta. Składa się z wytrzymałej linki oraz niewielkiego pokrętła, którym można z łatwością regulować jej napięcie. Rozwiązanie to cechuje się wysoką niezawodnością oraz maksymalną precyzją działania.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 12165 - 501
Kolor Czarny
Płeć Męskie
Kolekcja producenta Scarpa Skiing
Przeznaczenie Skituring
Rodzaj aktywności Speed / Uphill Performance
Waga jednego buta (1/2 pary) ok. 1255 g (rozmiar 27,0)
Kompatybilność z wiązaniami Tylko pinowe
Inserty pin-tech Dynafit Quick-Step-In
Materiał skorupy Primary HP poliamid
Materiał kołnierza skorupy Primary HP poliamid
Materiał spoilera Nie dotyczy
Zakres ruchu 62°
Flex Index 100
Pochylenie do przodu 18° +/- 2°
Szerokość kopyta cholewki 102 mm
Reflektor RECCO® Nie
Liczba klamer 1 + system napinający
Napinacze booster Power strap + pas dociągający w klamrze
Botek wewnętrzny Scarpa Pro Flex Evo Liner
Podeszwa zewnętrzna Scarpa Vibram® UFO Evo z kompozytu TOP85 który oferuje trwałość i przyczepność.
Sezon 18/19

Scarpa F1 TR - opinie klientów

0.0
0 opinie