top

Buty do biegania damskie Salomon Ultra Pro - ebony

461,99 zł 659,99 zł
-30%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!
Tabela rozmiarów
Rzeczywiste pomiary pobrane przez pracowników sklepu 8a.pl
Rozmiar EU 37 1/3 38 38 2/3 39 1/3 40 40 2/3
Rozmiar UK 4,5 5 5,5 6 6,5 7
Długość wkładki ok. (cm) 24 24,5 25 25,5 26 26,3
Na stopę ok. (cm) 23,5 24 24,5 25 25,5 25,8
Jak mierzyć buty?

Wyciągnij wkładki z już posiadanych butów i porównaj z rzeczywistymi wymiarami tego moduleu pobranymi przez nas. Następnie zmierz długość stopy i sprawdź, który rozmiar sugerujemy.

Wkładki mierzymy metrem krawieckim. Zwróć uwagę na okolice pięty. Jesli wkładka jest tam płaska to metrówkę ściśle przykładamy do powierzchni (A1). Kiedy tył jest mocno profilowany (wygięty ku górze) to długość mierzymy niejako "w powietrzu" (A2).

Teraz załóż odpowiednią skarpetę.Postaw stopę na podłodze i piętę dosuń do ściany. Koniecznie mocno obciąż stopę (nie siedź!) i rozprostuj wszystkie palce. Zaznacz najdalej wysuniętu punkt (B), a następnie zmierz tak określoną długość.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą pomocna a wybór jak najbardziej trafiony. Pamiętaj, że pomimo wspólnych starań, aby pomiary były precyzyjne mogą zdarzyć się kilkuprocentowe rozbieźności wynikające z metody pomiaru, ułożenia produktu .tp. Dane traktuj orientacyjnie i jako podstawę do oceny "przeskoków" pomiędzy kolejnymi rozmiarami.

Buty do biegania damskie Salomon Ultra Pro jak nazwa wskazuje przeznaczony, jest do dłuższych dystansów, gdy poddajesz się najcięższej próbie. Z tym modelem wszystkie szlaki powyżej 40 km staną przed Tobą otworem, a za sprawą zastosowanych tu rozwiązań technologicznych zyskasz na dynamice biegu, co szczególnie docenisz u jego końca.

Ten model jest idealnym wyborem, gdy poruszasz się po zmiennym terenowo szlaku, co dla biegów ultra jest charakterystyczne. Wynika to z faktu, że zastosowano tu dopracowaną podeszwę o technicznych cechach. Jest ona odpowiednio agresywna, dzięki czemu poradzi sobie na zróżnicowanym podłożu.

Buty do biegania damskie Salomon Ultra Pro mają technologię Sensifit™. To konstrukcja, która doskonale przekazuje wszelkie siły i naprężenia z cholewki do śródpodeszwy. Całość została odpowiednio powiększona, aby optymalnie pomieścić szerszą stopę. Przekłada się to na zwiększony komfort i redukcję ucisków, które w przypadku szerszych stóp mogą powstawać w standardowych butach. Zastosowano tu także sportowy system wiązań Quicklace™ zamiast klasycznych sznurowadeł. Na dowiązanie ich potrzeba więcej czasu, a przecież nie chcesz go tracić, kiedy wyciągasz z butów kamyk utrudniający bieg. Teraz wystarczy odciągnąć ściągacz Quicklace™, by cały proces zajął kilka sekund, a nie kilkadziesiąt, czy minutę.

Buty do biegania damskie Salomon Ultra Pro są uzupełnione rozwiązaniem Endo Fit™, które jest wewnętrzną skarpetą dającą lepsze wyczucie butów. To przyśpiesza czas reakcji stopy na nierówności terenu, a także trzyma je wewnątrz tego modelu, dlatego ryzyko ich przesuwania się jest mniejsze, co poprawia stabilność biegu. Za amortyzację odpowiada wykorzystany w śródpodeszwie materiał o nazwie Energy Save. Tłumi on wstrząsy wywołane biegiem w górach. Odpowiadaj za to trzy różne pianki sprawiające, że mięśnie nie będą tak przeciążone, co oddali w czasie przemęczenie nóg. Dzięki temu możesz pokonać dłuższy dystans, zanim poczujesz, że masz dosyć, niż w mniej zaawansowanych konstrukcjach. Całości dopełnia podeszwa ContaGrip®, o nieco szerszej konstrukcji. Dzięki temu lepiej oddaje siły działające na buty do biegania damskie Salomon Ultra Pro w trakcie górskiej aktywności, co również pozytywnie wpływa na szybkość biegu. Jej przyczepność oferuje odpowiednie bezpieczeństwo, a trakcja zapewnia zdolność do naturalnego przetaczania stopy.

Buty do biegania damskie Salomon Ultra Pro to idealne rozwiązanie na biegi ultra.

Buty Salomon Ultra Pro – najważniejsze cechy:

  • Cholewka wykonana z siateczki;
  • Dopasowane do anatomii kobiecych stóp;
  • System szybkiego sznurowania Quicklace™;
  • Śródpodeszwa to materiał Energy Safe;
  • Technologia Sensifit™ oferuje doskonałą stabilizację stopy optymalnie przekazując naprężenie z cholewki do śródpodeszwy;
  • Doskonała przyczepność podeszwy ContaGrip®.
ContaGrip® – to opracowywane przez markę Salomon podeszwy charakteryzujące się fantastycznymi właściwościami terenowymi. Optymalny dobór głębokości bieżnika, jego kształtu oraz układu, a także specjalna mieszanka gumy są dopasowywane do przeznaczenia butów. Buty trailowe są wyposażane w najbardziej agresywne podeszwy Salomon ContaGrip®, aby jak najlepiej sprawdzały się podczas szybkiego pokonywania zróżnicowanego terenu górskiego. Z kolei obuwie o większej wszechstronności posiada najczęściej podeszwy o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie, dzięki czemu lepiej spisuje się na twardych nawierzchniach.
Endo Fit to umieszczona wewnątrz obuwia „skarpeta” precyzyjnie otulająca stopę, zapobiegając jej przesuwaniu. Poprawia ona również szybkość reakcji.
Quicklace™ – to system szybkiego wiązania stosowany przez markę Salomon w specjalistycznym obuwiu technicznym. Sznurówki zastąpione są w nim przez wytrzymałą linkę ze stoperem. Wystarczy ją odpowiednio dociągnąć, aby cała cholewka szybko dopasowała się do stopy. System Quicklace™ oferuje pewne trzymanie nawet w czasie pokonywania długich dystansów. Dodatkową zaletą jest błyskawiczne zakładanie i zdejmowanie butów oraz możliwość ich szybkiego dopasowania na szlaku.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu L41040800
Kolor Morski
Płeć Damskie
Kolekcja producenta Salomon Footwear Running
Waga jednego buta (1/2 pary) ok. 267g (rozm.38)
Drop 8 mm
Głebokość bieżnika ok. 3 mm
Amortyzacja Średnia
Podłoże Mieszane szlaki, leśne ścieżki
Przeznaczenie Treningowe + startowe
Cholewka Siateczka
Podeszwa zewnętrzna Contragrip
Podeszwa środkowa Energy Save
Wzmocniony przód V

Buty do biegania damskie Salomon Ultra Pro - ebony - opinie klientów

0.0
0 opinie