top

Bawełna organiczna - Organic Cotton

Bawełna organiczna zdobywa coraz większą popularność w odzieży outdoorowej. Wykonane z niej spodnie, koszulki i bluzy pozwalają zredukować negatywny wpływ na środowisko, a jednocześnie oferują wysoki komfort użytkowania.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Długość nogawki
    Nogawki 3/4
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

  1. -9%
    Spodenki wspinaczkowe E9 R3.2 - caramel
    Spodenki wspinaczkowe E9 R3.2 - caramel
    w tym VAT 389,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 429,99 zł (-9%)
    Rekomendowana cena producenta 429,99 zł (-9%)
  2. -9%
    Spodenki wspinaczkowe E9 R3.2 - blue ceuse
    Spodenki wspinaczkowe E9 R3.2 - blue ceuse
    w tym VAT 389,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 429,99 zł (-9%)
    Rekomendowana cena producenta 429,99 zł (-9%)
  3. -9%
    Spodenki wspinaczkowe damskie E9 N Onda ST 3/4 - emerald
    Spodenki wspinaczkowe damskie E9 N Onda ST 3/4 - emerald
    w tym VAT 389,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 339,99 zł (+15%)
    Rekomendowana cena producenta 429,99 zł (-9%)
  4. -41%
    Szorty rowerowe Maloja Aual - moss
    Szorty rowerowe Maloja Aual - moss
    w tym VAT 369,99 zł
    Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 379,99 zł (-2%)
    Rekomendowana cena producenta 629,99 zł (-41%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

4 Produkty

Wyczyść

Czym różni się bawełna organiczna od zwykłej?

Bawełna organiczna stanowi odpowiedź przemysłu odzieżowego na rosnącą świadomość ekologiczną. Firmy odzieżowe są bowiem odpowiedzialne za znaczne zanieczyszczenie środowiska. Duży udział w tym procesie przypada na przemysłowe uprawy bawełny. Priorytetem jest na nich jak najszybszy wzrost roślin, i jak największe zbiory, które osiąga się przy użyciu wszystkich dostępnych środków. Na porządku dziennym jest używanie w ogromnych ilościach sztucznych nawozów i pestycydów. Mogą one przenikać w niekontrolowany sposób do środowiska, a ich stosowanie jest często groźne dla pracowników zatrudnionych na plantacji. Ponadto zużywane są znaczne ilości wody mające przyspieszyć wzrost bawełny. Tak dzieje się w przypadku przemysłowych upraw. Organiczna bawełna uprawiana jest jednak w zupełnie inny sposób. W tym przypadku pierwszeństwo mają naturalne sposoby uprawy. Rezygnuje się więc ze sztucznych nawozów i silnych pestycydów na rzecz metod bardziej przyjaznych środowisku. Uprawy są prowadzone w sposób bardziej zrównoważony i niewywierający takiej presji na naturalnym otoczeniu. W ten sposób powstaje wysokiej jakości bawełna organiczna, która cechuje się świetnymi właściwościami użytkowymi, a jej produkcja nie wiąże się z szybką degradacją środowiska i nadmiernym zużyciem surowców naturalnych.

Zwrot w kierunku bawełny organicznej

Wszystkie czołowe marki outdoorowe dostrzegają problem, jakim staje się zanieczyszczenie środowiska spowodowane produkcją odzieży bawełnianej. To właśnie dlatego coraz częściej zamiast przemysłowej, wykorzystywana jest bawełna organiczna. Firmy, takie jak na przykład Patagonia, szczycą się minimalizacją negatywnego wpływu na środowisko, dostarczając użytkownikom nie tylko produkty najwyższej jakości, ale przede wszystkim wyprodukowane w jak najbardziej ekologiczny sposób. Pełna transparentność pochodzenia materiału oraz nowoczesne metody produkcji sprawiają, że otrzymujemy pełnowartościowy produkt, który powstał z ekologicznych materiałów. Warto zaznaczyć, że organiczna bawełna cechuje się wysoką jakością, która nie ustępuje, a czasami nawet przewyższa bawełnę uzyskaną z przemysłowych plantacji.

Bawełna organiczna — odzież w sklepie 8a.pl

Producenci odzieży outdoorowej coraz większą wagę przykładają do ochrony środowiska. Jednym z najszybszych sposobów minimalizowania negatywnego wpływu jest sięgnięcie w swoich kolekcjach po bawełnę organiczną. Klasyczne bluzy, T-shirty, spodnie bawełniane – wszystkie te produkty wykonane z bardziej naturalnych włókien w znacznym stopniu przekładają się na ochronę środowiska. Bawełna organiczna zyskała dużą popularność wśród miłośników wspinaczki. Obecnie bardzo dużo marek wspinaczkowych oferuje w swoich kolekcjach modele wykonane z tego materiału.