top

Bawełna organiczna - Organic Cotton

Bawełna organiczna zdobywa coraz większą popularność w odzieży outdoorowej. Wykonane z niej spodnie, koszulki i bluzy pozwalają zredukować negatywny wpływ na środowisko, a jednocześnie oferują wysoki komfort użytkowania.
251
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 251

na stronę
 1. -10%
  Nowy
  Spodnie DUER Performance Denim Slim - black
 2. -32%
  Spodnie Maloja Puzpan - moss
  Spodnie Maloja Puzpan - moss
  394,39 zł 579,99 zł
 3. -32%
  Spodenki Maloja Hallenstein - moss
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 251

na stronę

Czym różni się bawełna organiczna od zwykłej?

Bawełna organiczna stanowi odpowiedź przemysłu odzieżowego na rosnącą świadomość ekologiczną. Firmy odzieżowe są bowiem odpowiedzialne za znaczne zanieczyszczenie środowiska. Duży udział w tym procesie przypada na przemysłowe uprawy bawełny. Priorytetem jest na nich jak najszybszy wzrost roślin, i jak największe zbiory, które osiąga się przy użyciu wszystkich dostępnych środków. Na porządku dziennym jest używanie w ogromnych ilościach sztucznych nawozów i pestycydów. Mogą one przenikać w niekontrolowany sposób do środowiska, a ich stosowanie jest często groźne dla pracowników zatrudnionych na plantacji. Ponadto zużywane są znaczne ilości wody mające przyspieszyć wzrost bawełny. Tak dzieje się w przypadku przemysłowych upraw. Organiczna bawełna uprawiana jest jednak w zupełnie inny sposób. W tym przypadku pierwszeństwo mają naturalne sposoby uprawy. Rezygnuje się więc ze sztucznych nawozów i silnych pestycydów na rzecz metod bardziej przyjaznych środowisku. Uprawy są prowadzone w sposób bardziej zrównoważony i nie wywierający takiej presji na naturalnym otoczeniu. W ten sposób powstaje wysokiej jakości bawełna organiczna, która cechuje się świetnymi właściwościami użytkowymi, a jej produkcja nie wiąże się z szybką degradacją środowiska i nadmiernym zużyciem surowców naturalnych.

Zwrot w kierunku bawełny organicznej

Wszystkie czołowe marki outdoorowe dostrzegają problem, jakim staje się zanieczyszczenie środowiska spowodowane produkcją odzieży bawełnianej. To właśnie dlatego coraz częściej zamiast przemysłowej, wykorzystywana jest w bawełna organiczna. Firmy, takie jak na przykład Patagonia, szczycą się minimalizacją negatywnego wpływu na środowisko, dostarczając użytkownikom nie tylko produkty najwyższej jakości, ale przede wszystkim wyprodukowane w jak najbardziej ekologiczny sposób. Pełna transparentność pochodzenia materiału oraz nowoczesne metody produkcji sprawiają, że otrzymujemy pełnowartościowy produkt, który powstał z ekologicznych materiałów. Warto zaznaczyć, że organiczna bawełna cechuje się wysoką jakością, która nie ustępuje, a czasami nawet przewyższa bawełnę uzyskaną z przemysłowych plantacji.

Bawełna organiczna - odzież w sklepie 8a.pl

Producenci odzieży outdoorowej coraz większą wagę przykładają do ochrony środowiska. Jednym z najszybszych sposobów minimalizowania negatywnego wpływu jest sięgnięcie w swoich kolekcjach po bawełnę organiczną. Klasyczne bluzy, T-shirty, spodnie bawełniane – wszystkie te produkty wykonane z bardziej naturalnych włókien w znacznym stopniu przekładają się na ochronę środowiska. Bawełna organiczna zyskała dużą popularność wśród miłośników wspinaczki. Obecnie bardzo dużo marek wspinaczkowych oferuje w swoich kolekcjach model wykonane z tego materiału.

Sprawdź wybrane produkty z bawełny organicznej:

Ubrania z bawełny organicznej Koszulki z bawełny organicznej Koszulki bawełniane Koszulki bawełniane męskie Koszulki bawełniane damskie