top

Alpina

Alpina to słoweńska marka specjalizująca się w produkcji obuwia sportowego i trekkingowego. W jej ofercie znajdziemy zarówno buty turystyczne, buty na narty biegowe, do narciarstwa zjazdowego, a także modele do użytkowania na co dzień.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Rozmiar odzieży
    29
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Alpina marka z tradycją

Wszystko zaczęło się od jednej pary butów trekkingowych wyprodukowanych w 1947 roku, które rozpoczęły całą lawinę zdarzeń. Sama marka Alpina powstała w 1951 roku. Już rok później firma rozpoczęła produkcję butów narciarskich oraz modeli do noszenia na co dzień. Dzięki dużej popularności działalność mogła się swobodnie rozwijać. Dopiero w 1973 rok mury fabryki opuszczają pierwsze buty Alpina do nart biegowych. Obecnie, po wielu latach ewolucji, ten typ butów jest bardzo ceniony zarówno wśród zawodników, jak i amatorów narciarstwa biegowego. W 1979 roku pierwsza jugosłowiańska ekspedycja dociera na szczyt Mount Everestu. Oczywiście jest wyposażona w buty Alpina, co dowodzi najwyższej jakości tego obuwia. W następnych latach marka rozpoczyna ekspansję na rynki zachodnie. W 1984 Alpina zostaje jednym z głównych sponsorów Igrzysk Olimpijskich w Sarajewie.

Obecnie słoweńska marka jest jednym z czołowych producentów obuwia górskiego i narciarskiego na świecie. Szeroka oferta jest skierowana do miłośników trekkingu. Wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno klasyczne, skórzane buty trekkingowe, jak i lżejsze, turystyczne modele. Niezwykle popularne są również buty z serii lifestyle. Inspirowane górskim stylem modele świetnie sprawdzają się w czasie codziennego użytkowania. Znaczną część kolekcji Alpina stanowią buty narciarskie. Firma cały czas produkuje klasyczne, sztywne obuwie do narciarstwa zjazdowego. Znaczną część kolekcji stanowią jednak buty na narty biegowe. Dostępne są zarówno modele zawodnicze, jak i turystyczne. Niezależnie od tego, czy biegamy stylem klasycznym czy łyżwowym w ofercie tej marki z pewnością znajdziemy odpowiedni dla nas model.

Alpina w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie skupiamy się na zimowej części kolekcji słoweńskiej marki. Wśród dostępnych modeli znajdują się przede wszystkim damskie i męskie buty na narty biegowe. To doskonały wybór dla osób zaczynających swoją przygodę z biegówkami, ale nie tylko. Najbardziej zaawansowane modele są często użytkowane przez profesjonalnych zawodników. Wszystkie buty Alpina są świetnie znane z oferowanej wygody oraz najwyższej jakości wykonania, co przekłada się na długie użytkowanie.