Czołówki - ranking 2018 - sprawdź najlepsze modele! | 8academy.pl
28.11.2018

Najlepsze latarki czołowe — ranking 2018

Wybierając czołówkę z pewnością często zastanawiałeś się, które modele cieszą się największą popularnością. Przygotowany przez nas ranking latarek czołowych 2018 jest cenną wskazówką dla wszystkich przygotowujących się do zakupu czołówki.

                       

Przygotowując zestawienie Latarki czołowe ranking 2018 nie kierowaliśmy się subiektywną opinią, nie wskazywaliśmy modeli najlepszych naszym zdaniem. Zadecydowali klienci sklepu internetowego 8a.pl, częściej wybierając konkretne modele. Tak właśnie powstała lista Top 3 czołówki najbardziej znanych producentów. Szeroki przekrój modeli latarek czołowych, które się na niej znalazły, obejmuje modele niemal do każdej aktywności w terenie. Większość z nich to jednak dość wszechstronne latarki czołowe, które doskonale sprawdzają się podczas trekkingu, biegania w łatwiejszym terenie czy biwakowania. Dla wszystkich, którzy w tych rankingach poszukują najlepszej czołówki dla siebie, polecamy również tekst o tym, jaką czołówkę wybrać.

Trekking w nocy z czołówką.
Odpowiednio dobrana czołówka to niezwykle ważny element wyposażenia. Zestawienie Latarki czołowe ranking 2018 z pewnością pomoże w podjęciu decyzji. (fot. 8a.pl)

Ranking czołówek 2018 – zestawienie

Poniżej przestawiamy krótki zbiór wszystkich rankingów, obejmujący najbardziej znane marki, posiadające w swojej ofercie dopracowane czołówki. Aby zapewnić możliwość szerszego zapoznania się z popularnością poszczególnych modeli, postanowiliśmy zaprezentować top 3 najpopularniejszych czołówek każdego producenta. Wśród nich pojawiły się zarówno doskonale znane modele, mające za sobą długą historię rozwoju, jak i te zupełnie nowe, które przebojem wdarły się do pierwszej trójki poszczególnych rankingów.

Latarki czołowe ranking 2018 Black Diamond

Latarki czołowe ranking 2018 Black Diamond
Miejsce w rankinguModelMaksymalna jasnośćCzas świeceniaŹródło zasilania
1.Black Diamond Spot300 lm20-125 hBaterie – 3 x AAA
2.Black Diamond Cosmo200 lm45-130 hBaterie – 3 x AAA
3.Black Diamond Storm350 lm40-250 hBaterie – 4 x AAA

Latarki czołowe ranking 2018 Ledlenser

Latarki czołowe ranking 2018 Ledlenser
Miejsce w rankinguModelMaksymalna jasnośćCzas świeceniaŹródło zasilania
1.Ledlenser MH10600 lm10-120 hAkumulator litowo-jonowy, 3400 mAh
2.Ledlenser MH2100 lm10-40 hBaterie – 3 x AAA
3.Ledlenser H14R.21000 lm6-35 hAkumulator litowo-jonowy, 4400 mAh

Latarki czołowe ranking 2018 Petzl

Latarki czołowe ranking 2018 Petzl
Miejsce w rankinguModelMaksymalna jasnośćCzas świeceniaŹródło zasilania
1.Petzl Actik300 lm60-260 hBaterie – 3 x AAA
2.Petzl Tikka200 lm60-240 hBaterie – 3 x AAA
3.Petzl Tikkina150 lm60-220 hBaterie – 3 x AAA

Latarki czołowe ranking 2018 Robens

Latarki czołowe ranking 2018 Robens
Miejsce w rankinguModelMaksymalna jasnośćCzas świeceniaŹródło zasilania
1.Robens Black Mountain18 lm2-8 hBaterie – 2 x CR2032
2.Robens Cheviot90 lm6-12 hBaterie – 3 x AAA
3.Robens Cross Fell120 lm4-8 hAkumulator 1200 mAh

Latarki czołowe ranking 2018 Silva

Latarki czołowe ranking 2018 Silva
Miejsce w rankinguModelMaksymalna jasnośćCzas świeceniaŹródło zasilania
1.Silva Trail Runner 3200 lm15-90 hBaterie – 3 x AAA
2.Silva Trail Runner 3 Ultra250 lm18-108 hBaterie – 3 x AAA/ Akumulator

 

litowo-polimerowy 1800 mAh

3.Silva Exceed 2XT1500 lm4-60 hAkumulator litowo-jonowy, 9900 mAh

Najlepsze latarki czołowe ranking 2018 Black Diamond

Ranking latarek czołowych amerykańskiego producenta bezapelacyjnie wygrał model Black Diamond Spot. Od wielu sezonów pozostaje on jedną z najchętniej wybieranych czołówek. Po pierwsze cechuje ją wysoka wszechstronność. Po drugie oferuje możliwość optymalnego dostosowania ilości światła do podejmowanej aktywności. Wreszcie, po trzecie, cechuje się kompaktową budową, przez co z łatwością mieści się w kieszeni. Czołówka Black Diamond Spot jest stosunkowo lekka, co pozwala wykorzystywać ją zarówno w czasie marszu, jak i do biegania. Bardzo duża jasność wynosząca nawet 300 lumenów sprawia, że dobrze sprawdza się w czasie poruszania się po górskich szlakach.

Drugą pozycję na liście Latarki czołowe ranking 2018 Black Diamond zajął model Cosmo. Czołówka świetnie sprawdza się jako podstawowa latarka czołowa podczas większości wyjazdów turystycznych w umiarkowanie trudnym terenie. To doskonały dodatek do ekwipunku turystycznego w czasie wypadu pod namioty, a także jako poręczna latarka w sytuacjach awaryjnych na co dzień.

Ranking czołówek Black Diamond zamyka model BD Storm. To jedna z najmocniejszych czołówek w ofercie amerykańskiego producenta. Zasilana 4 bateriami AAA, które umieszczono w module oświetleniowym, przez co doskonale łączy w sobie kompaktowe wymiary znane z mniejszych modeli, oferując wysoką moc światła oraz długi czas świecenia. Czołówka ta jest doskonale znana wśród miłośników takich aktywności jak trekking, wspinaczka czy narciarstwo.

Latarki czołowe ranking Black Diamond
Top 3 latarki czołowe Black Diamond to wszechstronne modele doskonale sprawdzające się na trekkingu i w działalności górskiej. (fot. Black Diamond/8a.pl)

Ranking latarek czołowych Ledlenser

Wśród najbardziej popularnych modeli tego niemieckiego producenta zdecydowanie przeważają mocniejsze czołówki trekkingowe. Zestawienie Latarki czołowe ranking Ledlenser wygrywa model MH10 gwarantujący doskonałe właściwości użytkowe dla wszystkich, którzy potrzebują oświetlenia do nieco szybszych aktywności w terenie. Świetnie sprawdzi się w trudnym terenie w czasie wędrówki oraz biegania po górskich szlakach, podczas których optymalnie spisuje się wysoka jasność oferowana przez ten model. Akumulator umieszczony z tyłu zapewnia optymalne wyważenie całości w czasie wykonywania bardziej dynamicznych ruchów.

Latarki czołowe ranking 2018 Ledlenser
Ranking czołówek Ledlenser zawiera w sobie najbardziej różnorodne modele ze wszystkich marek, dzięki czemu odpowiednią latarkę czołową znajdzie dla siebie zarówno turysta, jak i sportowiec. (fot. Ledlenser/8a.pl)

Na drugim miejscu uplasował się model z tej samej rodziny czołówek Ledlenser MH2, jednak o przeznaczeniu turystycznym. Zaprojektowano go z myślą o wędrowaniu szlakami oraz biwakowaniu. To idealny wybór dla osób poszukujących wszechstronnego oświetlenia, które sprawdzi się w czasie wyjazdów poza miasto. Całość jest zasilana 3 bateriami AAA, przez co można łatwo wymienić źródło zasilania w większości sklepów czy na stacji benzynowej.

Trzecie miejsce w rankingu latarek czołowych Ledlenser, kupujący przydzielili modelowi H14R.2, który sprawdza się w wielu zastosowaniach. Możliwość wykorzystania trybu Boost sprawia, że model ten może chwilowo zagwarantować bardzo mocne oświetlenie wybranego fragmentu szlaku. To świetna propozycja dla wszystkich miłośników mocnych konstrukcji, które cechują się wysoką niezawodnością.

Czołówka przed namiotem
Latarki czołowe ranking 2018 Ledlenser to duże zróżnicowanie modeli. Wśród nich znalazły się również czołówki, które idealnie sprawdzą się podczas górskich aktywności. (fot. Salewa)

Ranking czołówek Petzl

Petzl to kultowa marka, która jest kojarzona przez większość osób, nawet tych, które w żaden sposób nie są związane z działalnością górską. Zwycięzcą kategorii Latarki czołowe ranking 2018 Petzl okazał się model Petzl Actik. To nowoczesna czołówka dysponująca aż 300 lumenami jasności. Kompaktowa obudowa oraz szeroka elastyczna opaska przekładają się na wysoką stabilność całości. Model ten doskonale nadaje się do szybszego przemierzania szlaków i ścieżek w czasie wieczornych treningów, a także na wyjazdy turystyczne. Całość jest zasilana tradycyjnymi bateriami AAA. To niezwykle wszechstronne rozwiązanie dla wszystkich miłośników zróżnicowanych aktywności w terenie, którzy poszukują wszechstronnego, a jednocześnie kompaktowego modelu. Warto zauważyć, że w ofercie dostępny jest również wersja z akumulatorem Petzl Actik Core. To idealne rozwiązanie do częstego użytkowania. Ponadto umożliwia ona zastosowanie zwykłych baterii w miejsce akumulatora, dzięki czemu nigdy nie zabraknie energii do rozświetlenia ciemności.

Latarki czołowe Petzl - top 3
Ranking czołówek Petzl to dominacja klasycznych modeli cięgle poddawanych modernizacji. Doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności (fot. Petzl/8a.pl)

Drugie miejsce w rankingu przypadło modelowi Petzl Tikka. To kultowa czołówka, które od wielu lat wciąż pozostaje w ofercie tego producenta. Oczywiście wprowadzano w niej liczne ulepszenia, dzięki czemu obecnie stanowi jeden z chętniej wybieranych modeli. Czołówka ta generuje nieco mniej światła niż zwycięzca rankingu, jednak jest w zupełności wystarczająca do większości turystycznych wyzwań. To model, który często można znaleźć w plecakach osób wyruszających w góry, które lubią być przygotowane na niespodziewany powrót po zmroku.

Ostatnie miejsce w zestawieniu Latarki czołowe ranking 2018 Petzl zajął model Tikkina. To jedna z podstawowych czołówek w ofercie marki Petzl. Świetny wybór, który doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest solidne światło, jednak nie ma potrzeby oświetlania bardzo dalekiego dystansu.

Wspinanie zimą z czołówką
Czołówki Petzl są szczególnie popularne wśród wspinaczy. (fot. Rab)

Czołówki Robens – ranking

Oferta marki Robens jest bardzo szeroka i obejmuje wiele elementów wyposażenia turystycznego, więc nie mogło w niej zabraknąć również latarek czołowych. Cieszą się one dużą popularnością wśród miłośników aktywnego wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu na wyjazdach pod namioty. Pierwsze miejsce w rankingu może być dla wielu osób zaskoczeniem, jednak zajęła je najmniejsza czołówka w kolekcji – Robens Black Mountain. Ten kompaktowy model to doskonałe rozwiązanie w sytuacji awaryjnej, ponieważ zmieści się w najmniejszej kieszonce. Gdy zapadną całkowite ciemności, dzięki jego pomocy można rozbić namiot czy poszukać rzeczy w plecaku. To idealny wybór jako minimalistyczna czołówka do samochodu, a także do domu, kiedy zabraknie prądu.

Najlepsze czołówki Robens
Latarki czołowe – ranking Robens wypełniły wszechstronne modele turystyczne, doskonale sprawdzające się podczas wypadów pod namioty. (fot. Robens/8a.pl)

Czołówka Robens Cheviot zajęła drugie miejsce na liście Latarki czołowe ranking 2018 Robens. To klasyczny model turystyczny o mocy wystarczającej w większości zastosowań, przez co sprawdza się podczas prac przy namiocie, jak i w czasie wędrowania po łatwiejszych ścieżkach. Klasyczne umieszczenie 3 baterii AAA zaraz za lampką przekłada się na kompaktowe wymiary całości.

Na podium zmieściła się również czołówka Robens Cross Fell. To model wyposażony w akumulator, który można szybko doładowywać poprzez kabel USB. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w czasie częstego użytkowania czołówki. To sprawia, że model ten wyśmienicie spisuje się na co dzień, pomagając w pracach remontowych, usuwaniu awarii w samochodzie czy poszukiwaniu czegoś na ciemnym poddaszu. Dzięki dużej jasności, wynoszącej 120 lumenów, całość może być z powodzeniem wykorzystywana również w zastosowaniach turystycznych. Model ten to klasyczne forma i funkcjonalne rozwiązania.

Latarki czołowe ranking 2018 Robens - 3 miejsce
Łatwe w obsłudze i kompaktowe – takie są latarki czołowe Robens. Na zdjęciu model Cross Fell, który zajął 3. pozycję w rankingu. (fot. 8a.pl)

Najlepsze latarki czołowe ranking 2018 – Silva

Wśród czołówek marki Silva królują modele przeznaczone do biegania. Nie jest to niespodzianką, bowiem wszyscy miłośnicy tego producenta wiedzą, że znaczna część oferty jest kierowana właśnie do biegaczy, a w dalszej kolejności do miłośników innych sportów. Osobom szczególnie zainteresowanym czołówkami biegowymi, również innych producentów, polecamy lekturę tekstu Jaką czołówkę do biegania wybrać?

Silva Trail Runner 3 – pierwsze miejsce

Pierwsze przypadło modelowi Silva Trail Runner 3. To niezwykle kompaktowa czołówka dla biegaczy, którzy poszukują dobrej jakości oświetlenia. Specjalna technologia łączy skupioną oraz rozproszoną wiązkę światła, dzięki czemu gwarantuje doskonałe doświetlenie ścieżki. Lampka jest bardzo mała, a przez to, że baterie umieszczono w pojemniku z tyłu, jest też idealnie wyważona. Dzięki temu czołówka świetnie sprawdza się nawet w trakcie dynamicznego biegu, zachowując maksymalną stabilność na głowie. Warto wspomnieć, że obecnie na rynku jest już dostępne kolejne wcielenie tej czołówki – Silva Trail Runner 4. Odziedziczyła ona wszystkie zalety poprzedniczki, a dodatkowo oferuje jeszcze mocniejszy strumień światła, przez co pozwoli wyraźniej zobaczyć szczegóły terenu.

Top 3 czołówki Silva w sezonie 2018.
Latarki czołowe ranking 2018 Silva świetnie pokazuje, że najchętniej wybierane są czołówki do biegania. (fot. Silva/8a.pl)

Silva Trail Runner 3 Ultra – drugie miejsce

Wersja Trail Runner 3 Ultra powyższej latarki zajęła na liście Latarki czołowe ranking 2018 – Silva, zaszczytne drugie miejsce. Została ona dodatkowo wyposażona w akumulator, dzięki czemu można korzystać zarówno z niego, jak i z pojemnika na 3 standardowe baterie AAA. Umożliwia to niezwykle długie użytkowania latarki czołowej, na przykład podczas biegów ultra. Dodatkowo zestaw uzupełniono czerwoną lampką, sygnalizującą naszą obecność na szlaku lub ulicy.

Silva Exceed 2XT – trzecie miejsce

Na trzecim miejscu rankingu uplasowała się czołówka Silva Exceed 2XT. To topowy model tego producenta, jeśli chodzi o jasność. Dzięki temu, ta wielofunkcyjna latarka czołowa jest chętnie wybierana do jazdy na rowerze, na nartach, a także do biegania. Świetnie sprawdza się w najtrudniejszym terenie, w którym gwarantuje maksymalne doświetlenie każdego szczegółu. Możliwość zamocowania jej na głowie, na kasku, a także kierownicy rowerowej sprawiają, że niezależnie od tego jaki sport uprawia, każdy miłośnik dynamicznych aktywności dopasuje ją do swoich potrzeb. Doskonałego wrażenia całości dopełnia pojemny akumulator z długim przewodem zasilającym, który możemy schować w kieszeni lub przypiąć do paska spodni lub ramy rowerowej. Całość zapewni wiele godzin oświetlenia.

Czołówki na skitury
Czołówki przeznaczone do szybszych aktywności są często wykorzystywane w czasie aktywności na nartach skiturowych (fot. Black Diamond)

Latarki czołowe ranking 2018 – podsumowanie

Wśród zaprezentowanych czołówek zabrakło wielu świetnych modeli, które z pewnością zapewniają bardzo dobre oświetlenie. Niestety zestawienie Top 3 czołówki z każdej marki narzuca ograniczenia, które pozwalają zaprezentować tylko ich ograniczoną ilość czołówek. Latarki czołowe ranking 2018 świetnie pokazuje, że najchętniej wybierane są modele o umiarkowanej mocy, które oferują wysoką wszechstronność. Mocniejsze modele wybierane są w przypadku marek wyspecjalizowanych w konkretnym typie oświetlenia. Świetnym przykładem jest Silva z często wybieranymi latarkami czołowymi do biegania. Warto mieć jednak na uwadze, że ranking ten spełnia tylko funkcję pomocniczą, a podstawą wyboru danej czołówki powinny być jej parametry oraz aktywność, do jakiej została zaprojektowana.

[Szukasz mocnej latarki czołowej, lub porady jaką latarkę kupić? Służymy pomocą!]

                 

Udostępnij

W Temacie

Zobacz również

Strona wykorzystuje pliki cookies w celach wyłącznie statystycznych. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były instalowane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookies. Dowiedz się więcej.